eReport.sk
Monika Beňová Ukrajina
Monika Beňová Foto: fb/monikabenova

Beňová reaguje na Šimečkov útok na konzervatívcov: Produkovať nenávistné články je scestné!

Martin M. Šimečka je známy komentátor Denníka N, ktorý pravidelne a rád spoločnosť poučuje o tom, že čo je správne, slušné, alebo demokratické. Mnohí pri tom zabúdajú, že nejde o žiadneho objektívneho odborníka, ale o otca predsedu jednej z politických strán (Progresívne Slovensko), ktoré sa budú uchádzať o priazeň voličov v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Europoslankyňa Monika Beňová reaguje najnovšie na jeho článok.

Šimečka vo svojom poslednom komentári uverejnil rozsiahlu kritiku konzervatívcov, ktorí sa odmietajú spájať s liberálmi. Predpisoval im pri tom, že ako by ich politické kroky mali vyzerať. Na jeho slová zareagovala europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SSD), ktorá sa konzervatívcov zastala.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Michal Šimečka
  2. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  3. Predseda Smeru o Orbánovi
  4. Dianie v parlamente

Šimečka ju pobavil

„Pobavil ma ´článok´ p. Šimečku, otca predsedu Progresívneho Slovenska M. Šimečku. V Denníku N, kde pravidelne publikuje svoju nenávisť k Smeru-SSD, dnes pripojil aj kritiku konzervatívcov, ktorí podľa neho nechápu správne liberálnu demokraciu, lebo liberáli chcú dobre všetkým. My ostatní, podľa p. Šimečku, teda nie,“ napísala na sociálnej sieti.

Ako to už pred voľbami býva, na pravej strane politického spektra sa odštartovali verejné výzvy na spájanie sa. Trend je však presne opačný a pravicových strán je pred voľbami ako húb po daždi. Spájanie sa môže byť pozitívnym aspektom. Keď však niekto zastáva hodnoty kresťanskej demokracie, je len ťažko predstaviteľné, že vstúpi do strany, ktorá sa tvári ako neutrálna, no v skutočnosti je plná „echtovných“ liberálov moderného typu. Teda, keď si nalejeme čistého vína, takých, ktorí pluralitnú diskusiu zrovna veľmi nerešpektujú.

Zdroj: fb/monikabenovaep

Útok na kresťanov?

„Domnievam sa, že celý článok bol mediálnym útokom na predsedu KDH kvôli tomu, že sa odmietol spojiť s E. Hegerom. Nakoľko podľa predsedu KDH sú v jeho strane viacerí politici, ktorí vyznávajú odlišné hodnoty ako KDH. Za mňa osobne to bol férový a jasne formulovaný postoj konzervatívcov. Je však zarážajúce, ako sa média stále razantnejšie a drzejšie zapájajú do politických vzťahov a politického súboja,“ pokračuje Beňová.

Články komentátorov ako Šimečka starší považuje Beňová za nenávistné. Tvrdí zároveň, že v nich autori svoje subjektívne pocity vydávajú za akési normy a fakty, čo nie je korektné. „Produkovať dennodenne nenávistné články, mnohé z nich založené vyslovene na subjektívnych ´pocitoch´ a vydávať ich za akúsi normu, je úplne scestné. Nebudem sa teraz rozpisovať o etike faktu, že o tom ako má ´vyzerať´ tá správna politika a ´hodnoty´, presviedča čitateľov v Denníku N otec predsedu politickej strany. Každý nech si nato spraví vlastný názor.“

Pozýva novinárov a komentátorov do ostrého politického zápasu

Podobných novinárov a komentátorov zároveň vyzýva, aby so svojimi „dokonalými“ ideami vošli do politického zápasu a presadili ich v ňom. Ukázalo by sa, či sú naozaj takí populárni, ako si pravdepodobne sami o sebe myslia.

„Média by však mali byť objektívne a nie tendenčné. A ak si niektorí novinári/ky či moderátori/ky myslia, že vedia všetko lepšie a ich názory sú správnejšie, nech idú teda kandidovať a získajú podporu vo voľbách,“ uzavrela Monika Beňová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová reaguje na Šimečkov útok na konzervatívcov: Produkovať nenávistné články je scestné!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php