eReport.sk
Eugen Čuňo
Eugen Čuňo. Foto: tasr

Zomrel bývalý viceprimátor Košíc Eugen Čuňo, čelil úplatkárskej kauze

Vo veku 68 rokov zomrel v noci 5. júla niekdajší viceprimátor Košíc Eugen Čuňo. O jeho smrti informoval košický politik Michal Kravčík. Čuno pôsobil na poste košického viceprimátora v rokoch 2003 – 2006. Najvyšší súd SR ho v januári 2019 uznal vinným z nepriamej korupcie.

“Eugen, ďakujem Ti za všetku obetu, ktorú si priniesol Košiciam, ktoré si miloval a pomáhal po páde komunizmu zveľaďovať aj na úkor svojho zdravia a rodiny. Spoznal som Ťa ako múdreho, férového, spravodlivého a čestného človeka, napriek tomu že osud k Tebe bol veľmi krutý a podlomil Ti zdravie, že si sa nemohol dlhšie venovať a pomáhať svojej skvelej rodine a odovzdávať radosť svojím vnúčatám. Česť Tvojej pamiatke, odpočívaj v pokoji. Myslíme na Teba i Tvoju rodinu. Úprimnú sústrasť celej rodine. Eugen prosím odpusť nám, že sme nedokázali urobiť viac pre očistenie Tvojho mena,” takto informoval o smrti bývalého viceprimátora Košíc Kravčík na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/kravcik.michal

Čuňa odsúdili na osem mesiacov s podmienečným odkladom na 12 mesiacov a bol mu udelený aj peňažný trest 10-tisíc eur, ten postupne splácal v splátkach.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport