eReport.sk
Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
Na prezidentku Zuzanu Čaputovú sa zniesla z úst politického komentátora Eduarda Chmelára dávka poriadne ostrej kritiky. Foto: tasr

Zo slizkého pokrytectva Čaputovej mi je na zvracanie, netají Chmelár a dodáva: Pani prezidentka, ráčte sa dať vypchať!


Je zvláštne, aký meter používa už dlhé mesiace prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je vraj nadstranícka a proslovenská. Ak by taká skutočne bola, potom by nemohol mať jej meter rozličné parametre. Inak sa totiž pozerá na kroky, ktoré robia jej srdcu blízku politici a ich strany či novinári, a inak na tých ostatných. Navonok okolo seba všade vyhlasuje i to, že jej záleží na Slovákoch. Na tých, ktorým uprela právo na referendum, alebo na tých, ktorým upiera právo slobodne sa vyjadrovať či prijímať informácie, ale určite nie.

Liberálne médiá predstavujú „krvný obeh demokracie“?

Prezidentka Zuzana Čaputová si podľa politického komentátora a historika Eduarda Chmelára na sociálnej sieti zamoralizovala, že význam médií je pre demokraciu nenahraditeľný, že odmieta ich delenie na ušľachtilé a nepriateľské, a že všetky médiá, ktoré pôsobia na našom trhu v medziach zákona, sú legitímne… „Prepáčte, ale z tohto slizkého pokrytectva mi je doslova na vracanie,“ netají hneď v úvode svojho statusu Chmelár, ktorý so Zuzanou Čaputovu pred štyrmi rokmi zápolil o post hlavy štátu. „Ktože nám to káže o legitimite kritických médií? Tá istá osoba, ktorá je až taká posadnutá ich reguláciou, že o tom rozpráva úplne všade doma i v zahraničí a doslova prosí Európsku komisiu a majiteľov sociálnych sietí, aby jej pomohli cenzurovať internet?“ pýta sa politický komentátor.

Liberálne médiá potrebuje len Zuzana Čaputová, aby naďalej pestovali jej kult.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

Tá istá osoba, ktorá pateticky ochká, že liberálne médiá predstavujú „krvný obeh demokracie“, kým tie alternatívne sa usiluje zakázať? Tá istá osoba, ktorá po svete zbiera ceny za „ochranu demokracie“ (tak sa v najnovšom centristickom newspeaku volá jej okliešťovanie) a doma obmedzuje komentovanie ešte aj toho statusu, v ktorom píše o slobode prejavu?“ kladie Chmelár ďalšie, pre Čaputovú zrejme nepríjemné otázky. Zuzana Čaputová a jej podobní politici sa podľa Chmelára radi nechávajú počuť, že všetci potrebujeme liberálne médiá. „Nie, potrebuje ich len ona, aby naďalej pestovali jej kult,“ prízvukuje Chmelár.

Im nezáleží na tom, aké spravodajstvo prinášajú

„Kto potrebuje Petra Schutza z denníka Sme, ktorý si dovolí napísať, že neočkovaní ľudia by mali kvičať ako svine na bitúnku? Kto potrebuje šéfredaktora Denníka N, ktorý napíše, že musíme poraziť Fica a Smer? Kto potrebuje šéfredaktora Aktualít.sk Petra Bárdyho, zbabelého propagandistu, ktorý trčí Prezidentskému palácu zo zadku iba jednou nosnou dierkou, aby mal čím dýchať?“ so sarkastickým humorom pridáva politický komentátor, podľa ktorého takíto pisálkovia nehľadajú pravdu, neanalyzujú realitu z nadhľadu, nepracujú vo verejnom záujme, sú to iba žoldnieri istých politických síl, ktorí sa správajú nepriateľsky.

Pluralita médií a všestranná informovanosť obyvateľstva sú demokratické disciplíny, ktoré sú v najvyššom verejnom záujme.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

„Nijako sa netaja tým, že nechcú seriózne informovať verejnosť, chcú vás poraziť a zničiť,“ nekompromisne konštatuje Chmelár, podľa ktorého im absolútne nezáleží na tom, že nám už ani neprinášajú komplexné spravodajstvo, ale iba to, čo im vyhovuje, že si neplnia svoje informačné povinnosti, že to už ani nie sú noviny, ale reklamné letáky určitých politických síl. „A s týmto stavom mediálneho prostredia jednoducho je nevyhnutné niečo robiť, lebo až pluralita médií a všestranná informovanosť obyvateľstva sú demokratické disciplíny, ktoré sú v najvyššom verejnom záujme – nie ochrana špinavých praktík spriaznených novinárov,“ netají politický komentátor.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chmelár ostro kritizuje RTVS
  2. Masy plné podpory

Keby to Zuzana Čaputová s tým „rešpektujúcim spolužitím“ myslela vážne, tak by podľa Chmelára napomenula v prvom rade médiá, aby sa správali profesionálne a nezvyšovali napätie v spoločnosti. Ohradila by sa voči ich hrubému slovníku a dehonestujúcicm metódam. „Lenže ona to nikdy nemyslela vážne. Ona si len (ako vždy) farizejsky prihrieva polievočku u tých, ktorí by jej ešte mohli ako tak držať upadajúcu popularitu. A s takýmito úmyslami sa, milá pani prezidentka, ráčte dať vypchať,“ zakončil Eduard Chmelár poriadne ostro svoj status.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zo slizkého pokrytectva Čaputovej mi je na zvracanie, netají Chmelár a dodáva: Pani prezidentka, ráčte sa dať vypchať!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne