eReport.sk
Na snímke vpravo Martin Fleischer. Foto: tasr

Zlaté časy kajúcnikov? Z väzby pustili ďalšieho, stačilo mu ukázať na Brhela!

Zdá sa, že kajúcnikom začína svitať na lepšie časy – z basy pustili ďalšieho! Martin Fleischer bol zadržaný počas policajnej akcie Očistec. Exriaditeľ ekonomickej sekcie ministerstva vnútra je obvinený z prijímania úplatku. Vo väzbe však začal spievať, svedčil proti podnikateľovi Jozefovi Brhelovi. Informáciu o prepustený Fleishera priniesol v sobotu portál topky.sk.

Fleischera zadržali minulý rok v októbri v rámci akcie Očistec spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, exšéfom NAKA Petrom Hraškom a ďalšími bývalými policajtmi. Napriek tomu, že bývalý funkcionár rezortu vnútra Fleischera je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku s trestnou sadzbou v rozmedzí 10 až 15 rokov, prepustili ho po troch mesiacoch strávených vo väzbe na slobodu.

Začal spievať, ide von

Po Ľudovítovi Makóovi či exsiskárovi Františkovi Böhmovi, ktorý v piatok spáchal samovraždu, je to ďalší prepustený kajúcnik. Stalo sa tak po tom, ako začal spolupracovať s políciou a svojím svedectvom sa pričinil k rozpútaniu akcie s názvom Mýtnik.

Pri akcii z konca januára skončili v putách bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega, ale aj vplyvný podnikateľ Jozef Brhel. Spoza mreží Fleischera dostalo práve svedectvo proti milionárovi. Brhela zadržali začiatkom februára po tom, ako priletel súkromným lietadlom zo svojej luxusnej rezidencie na Kanárskych ostrovoch.

Podnikateľ Jozef Brhel sa po zadržaní psychicky zrútil. – Foto: tasr

Prstom ukázal na Brhela

Exriaditeľ ekonomického odboru ministerstva vnútra polícii porozprával o tom ako Brhelovi nosil desaťtisíce eur pochádzajúcich z nelegálnej trestnej činnosti do hotela DoubleTree by Hilton v Bratislave, kde na desiatom poschodí sídli spoločnosť bratov Brhelovcov. Obaja súrodenci sú v kauze Mýtnik obvinení z prijímania úplatku.

Fotogaléria: Fleischer na súde v Pezinku

Martin Fleischer odchádza po výsluchu v sprievode polície zo Špecializovaného trestného súdu 7. novembra 2020 v Pezinku. – Foto: tasr

Práve Fleischerovo svedectvo proti milionárovi malo byť kľúčové pri rozhodnutí prokurátora o jeho poslaní na slobodu z väzby. Úrad špeciálnej prokuratúry však prepustenie Martina Fleischera nijako nekomentoval. Ani jeho advokát nechcel o prípade hovoriť. „Môj klient si neželá, aby som odpovedal na otázky novinárov, preto sa vám k ničomu nevyjadrím,“ vyhlásil pre topky.sk Jiří Kučera.

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.