eReport.sk
Peter Žiga a moldavský minister, foto:nrsr

Žiga sa stretol s Popsoiom, deklaroval podporu Moldavsku pri vstupe do EÚ


Podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Žiga deklaroval podporu Moldavsku pri vstupe do Európskej únie (EÚ) zo strany Slovenska. Urobil tak pri stredajšom stretnutí s moldavským ministrom zahraničných vecí Mihaiom Popsoiom. Diskutovať mali najmä o integrácii Moldavska do Únie, ekonomickej spolupráci a vzájomných bilaterálnych vzťahoch. eReport o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Peter Žiga a moldavský minister

Vzťahy medzi Slovenskom a Moldavskom sú vynikajúce a bez akýchkoľvek nevyriešených otázok. Svedčí o tom aj fakt, že minulý rok sme oslávili jubilejné 30. výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi našimi štátmi,“ uviedol Žiga. Moldavský minister mal tlmočiť nádej, že aj jeho návšteva pomôže k vývoju slovensko-moldavskej spolupráce.

Zdroj: nrsr

Vstup Moldavska do EÚ

Čo sa týka vstupu do EÚ, Žiga ocenil pokrok Moldavska pri implementácii potrebných reforiem. Dodal, že Slovensko je pripravené pokračovať v delení sa o svoje skúsenosti. Okrem iného podčiarkol aj význam ekonomickej spolupráce s Moldavskom. Poukázal na obrat nášho vzájomného obchodu, ktorý podľa jeho slov minulý rok dosiahol takmer 120 miliónov eur. Moldavský minister mal zároveň tlmočiť záujem investovať do priemyslu na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kremeľ tvrdo reaguje
  2. Demokrati sa zlúčujú s mini stranou

Na rokovaní sa mali dotknúť aj konfliktu medzi Podnesterskom a Moldavskom. Podpredseda parlamentu potvrdil, že Slovensko podporuje územnú celistvosť a suverenitu Moldavskej republiky. Vyjadril presvedčenie, že konflikt by mal byť vyriešený mierovou cestou.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiga sa stretol s Popsoiom, deklaroval podporu Moldavsku pri vstupe do EÚ

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne