eReport.sk
Kremeľ tvrdo reaguje
Hovorca Kremľa D. Peskov. Foto: yt/bbc

Kremeľ o summite vo Švajčiarsku: Priniesol takmer nulové výsledky! Naše podmienky sú dané


Summit o Ukrajine, ktorý sa uplynulý víkend konal vo Švajčiarsku, priniesol zanedbateľné výsledky a ukázal, že rokovania bez Ruska sú zbytočné, uviedol v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Kremeľ o summite vo Švajčiarsku

„Ak hovoríme o výsledkoch tohto stretnutia, potom sú takmer nulové,“ povedal Peskov. Rusko podľa hovorcu Kremľa naďalej zostáva otvorené dialógu so všetkými krajinami, ktoré ho majú v úmysle viesť, a bude týmto krajinám naďalej tlmočiť svoje stanovisko.

Podmienky Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň povedal, že Rusko je ochotné ukončiť vojnu, ak sa Ukrajina vzdá svojich ambícií o členstvo v NATO a stiahne svojich vojakov z Luhanskej, Doneckej, Chersonskej a Záporožskej oblasti, na ktoré si Moskva nárokuje.

Počas dvojdňového summitu vo Švajčiarsku západné mocnosti a ich spojenci odsúdili ruskú inváziu na Ukrajine. Nepodarilo sa im však presvedčiť hlavné neutrálne štáty, aby sa pripojili k ich záverečnému vyhláseniu, a žiadna krajina sa neprihlásila, aby zorganizovala jeho pokračovanie, píše Reuters.

Nulové výsledky?

Na dvojdňovom summite sa zúčastnilo viac ako 90 krajín. Rusko nebolo medzi pozvanými krajinami a na stretnutí sa nezúčastnila ani Čína. Brazília bola na zozname účastníkov uvedená ako pozorovateľ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Záverečné vyhlásenie zo summitu podporila väčšina krajín, avšak Saudská Arábia, India, Juhoafrická republika, Thajsko, Indonézia, Mexiko a Spojené arabské emiráty dokument nepodpísali. „Mnohé krajiny pochopili, že akákoľvek seriózna diskusia bez prítomnosti našej krajiny nemá perspektívu,“ povedal Peskov.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ o summite vo Švajčiarsku: Priniesol takmer nulové výsledky! Naše podmienky sú dané

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: