eReport.sk
Žiadni migranti
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Žiadni migranti! Maďarský parlament prijal striktnú deklaráciu proti utečencom

Žiadni migranti! Tri dni po omši pápeža Františka, ktorý vyzýval k pomoci utečencom, schválil v stredu maďarský parlament politické vyhlásenie, v ktorom odmieta migráciu.

Žiadni migranti

„Je smutné a bolestivé vidieť zatvorené brány; zatvorené brány nášho sebectva pred tými, ktorých denne stretávame. Sú to zavreté dvere nášho sebectva v spoločnosti, ktorá mnohým hrozí osamelosťou. Zatvorené dvere našej ľahostajnosti voči trpiacim a tým, ktorí žijú v chudobe. Sú to zatvorené brány pred cudzincami, utečencami či chudobnými,“ pripomenul server nedeľňajšie slová hlavy katolíckej cirkvi

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spochybňuje Čínu
  2. Zástupcovia partizánov cudzích spriatelených štátov na manifestácii v Bratislave 1. mája 1945
  3. Pápež František v Budapešti
  4. Ukrajina odmieta mierovú misiu Vatikánu, o ktorej počas návštevy Budapešti rokoval minulý piatok pápež František aj s premiérom Viktorom Orbánom.

Väčšina bola za deklaráciu

Návrh predložili v utorok poslanci kresťansko-demokratickej strany KDNP, ktorá je súčasťou vládneho bloku Fidesz-KDNP. Parlament o ňom rokoval v stredu v zrýchlenom konaní. Deklaráciu podporilo 143 poslancov, desiati boli proti a 23 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadni migranti! Maďarský parlament prijal striktnú deklaráciu proti utečencom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php