eReport.sk

Žiadna izolácia! Ráno rokovanie s ukrajinskou vládou, večer dialóg s Pavlom či Zelenským


Na včerajšom programe dňa bolo spoločné rokovanie vlád Slovenska a Ukrajiny, ktoré sa uskutočnilo na východe našej krajiny v meste Michalovce. Rokovanie prebiehalo v priateľskom duchu a malo dať, okrem dohodnutia viacerých dôležitých spoluprác, aj jasný signál, že sa mýlia ti, ktorí dezinterpretujú postoj slovenslej vlády k vojne na Ukrajinu v politickom súboji. Pretože vzťahy SR s našim východným susedom sú nadštandardne vysoké.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS) na suverénnu zahraničnú politiku slovenskej vlády dáva dôraz aj v príspevku na sociálnej sieti. „Slovensko robí suverénnu zahraničnú politiku. Sme dosť zrelí, aby sme vedeli tlmočiť naše názory komukoľvek a vieme sa stretnúť a rokovať s kýmkoľvek. To je sila a zrelosť.

Hovorili o izolácii, no v zahraničí sme rešpektovaným partnerom

Pred parlamentnými voľbami, ale aj pred tými prezidentskými, hnutie Progresívne Slovensko hovorilo o akejsi izolácii, ktorá na našu krajinu čaká po prípadnom víťazstve Smeru či Petra Pellegriniho. Parlamenté voľby vyhral Smer, prezidentské Pellegrini no scenár o izolácii sa áno zďaleka nenaplnil.

„Pred voľbami Korčokovci vytvárali hystériu ako stretnutie Juraja Blanára s ruským ministrom zahraničných vecí Lavrovom vyradilo Slovensko neviem odkiaľ. Dokonca česká vláda zrušila vzájomné rokovanie, aby pomohla Korčokovi vo voľbách a použila neprijateľné označenie, že vraj sme bezpečnostná hrozba pre Európu. Dnes Slovensko ukázalo svetu, že problém progresívnych liberálov je, že nevnímajú realitu. Premiér Fico absolvoval rokovanie vlády Slovenska a Ukrajiny. Ja som sa vo Vilniuse dnes stretol s prezidentom Ukrajiny Zelenskym. Slovensko má záujem na mieri a prosperite Ukrajiny a českého prezidenta Pavla som pozval, aby už keď sme na Slovensku po voľbách, sa prijala politická realita a politika viac umelo nerozdelovala dva bratské národy. Česi a Slováci sú pred svetom príklad spolupráce, ktorá sa rozdelením štátu neoslabila, ale práve naopak posilnila.” Hovorí Taraba.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. FOTO TASR/ Jakub Kotian *** Local Caption *** Peter Bárdy
  2. Robert Fico
  3. Už ste spokojní?

„Tento príklad potrebuje rozhádaný svet nachádzajúci sa v konfliktoch ako soľ.” Dodáva minister.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadna izolácia! Ráno rokovanie s ukrajinskou vládou, večer dialóg s Pavlom či Zelenským

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: