eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj zverejnil počet zabitých ukrajinských vojakoch za 17 dní. Bude rokovať s Putinom v Jeruzaleme?

Počas prvých 17 dní ruskej invázie na Ukrajine bolo zabitých približne 1300 ukrajinských vojakov. Na sobotňajšej tlačovej konferencii v Kyjeve to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informovala o tom stanica BBC s tým, že tieto údaje nemôže nezávisle overiť.

Podľa BBC západné zdroje v piatok odhadli, že v tomto období bolo zabitých aj približne 6000 ruských vojakov. Zelenskyj ďalej uviedol, že ukrajinským silám sa v piatok vzdalo približne 500-600 ruských vojakov.

Ukrajina doteraz uvádzala len počty mŕtvych nepriateľov

Podľa agentúry DPA Zelenskyj povedal, že zahynulo aj viac ako 12.000 ruských vojakov. Ukrajina doteraz nezverejnila informácie o zabitých ukrajinských vojakoch, uvádzala len počet mŕtvych nepriateľov, dodala DPA.

Podľa agentúry AFP Rusko 2. marca oznámilo, že stratilo takmer 500 vojakov, ale odvtedy tento údaj neaktualizovalo. Zelenskyj na tlačovej konferencii taktiež vyhlásil, že mierové rokovania s Ruskom sa môžu začať len prímerím.

Mierový proces chce začať prímerím

„Naši diplomati pracujú a hovorili o niektorých bodoch možnej agendy medzi nami a Ruskou federáciou. Chcem, aby sa to zhmotnilo a aby sa proces ukončenia vojny, mierový proces na 100 percent začal prímerím,“ uviedol Zelenskyj.

Bennett mu ponúkol rokovanie s Putinom v Jeruzaleme

Ukrajinský prezident tiež povedal, že je otvorený diskusii s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Poznamenal, že diskutoval s izraelským premiérom Naftalim Bennettom o možnosti rokovania s Putinom v Jeruzaleme.

S odvolaním sa na Putinove komentáre, že ruskí a ukrajinskí vyjednávači dosiahli určitý pozitívny pokrok, Zelenskyj konštatoval, že je „rád, že vidí signály z Ruskej federácie. Za posledných 12 rokov som nikdy nepočul slová o možnosti dialógu“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Izraelský premiér Naftali Bennett
  2. Izraelský premiér Naftali Bennett
  3. Na kombosnímke zľava Naftali Bennett a Volodymyr Zelenskyj.
  4. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  5. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Ukrajinský vojak kráča ulicami v obliehanom prístavnom meste Mariupol na juhovýchode Ukrajiny počas 17. dňa ruskej invázie na Ukrajine v sobotu 12. marca 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj zverejnil počet zabitých ukrajinských vojakoch za 17 dní. Bude rokovať s Putinom v Jeruzaleme?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti