eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Zelenskyj Von der Leyenovej: Ukrajina chce vstúpiť na jednotný trh EÚ


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok povedal, že jeho krajina chce vstúpiť na jednotný trh EÚ. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Ukrajine chce vstúpiť na jednotný trh EÚ

“Otázka vstupu Ukrajiny na jednotný trh je pre nás naliehavá záležitosť počas našej cesty k štatútu členskej krajiny EÚ,” povedal Zelenskyj v Kyjeve na spoločnej tlačovej konferencii s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

„znacka
znacka kvality

Prezident vyjadril presvedčenie, že sa tak stane a bude to “jedno z najdôležitejších víťazstiev jeho krajiny”. Zelenskyj požiadal o prijatie Ukrajiny za členskú krajinu Európskej únie 28. februára, v piaty deň ruskej invázie na Ukrajinu, pripomína AFP. EÚ Ukrajine v júni udelila štatút kandidátskej krajiny.

Von der Leyenová na štvrtkovej tlačovej konferencii povedala, že prístupový proces Ukrajiny s EÚ je “na dobrej ceste”.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj Von der Leyenovej: Ukrajina chce vstúpiť na jednotný trh EÚ

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných