eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je zrejme smutný. Európskej únii sa mu zrejme nepodarí včas dodať sľúbený milión delostreleckých nábojov. Foto: tasr/ap

Zelenskyj úprimne o Veľkej noci: Tú budúcoročnú si želám už v mieri

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu vyjadril nádej, že do budúcoročnej Veľkej noci bude na Ukrajine mier. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

„Nech budúcoročná Kvetná nedeľa prebehne v mieri a slobode pre celý náš národ!“ povedal ukrajinský prezident vo svojom každodennom videopríhovore. „Nech sú úprimné modlitby za mier všetkých, ktorí dnes slávia Veľkú noc, vypočuté!“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ako na futbale
  2. Sľuby sa sľubujú
  3. Pápež František
  4. Tisíce ľudí v nemeckých uliciach
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová

Tak ako aj ostatní členovia ukrajinského vedenia Zelenskyj zaželal pokojnú Veľkú noc Ukrajincom, ktorí – ako kresťania na Západe – oslavovali Ježišovo zmŕtvychvstanie.

Čoraz viac kresťanov na Ukrajine v súčasnosti oslavuje veľkonočné sviatky skôr podľa západného obradu ako podľa starého juliánskeho kalendára ruskej pravoslávnej cirkvi, ktorá slávi Veľkú noc až o týždeň.

Zmena cirkevného kalendára

Pravoslávni kresťania na Ukrajine tradične oslavovali kresťanské sviatky rovnako ako v susednom Rusku. Po útoku Ruska na Ukrajinu pred viac ako rokom zosilnela verejná diskusia, aby sa ešte viac odlíšili od Ruska zmenou cirkevného kalendára.

„Každý radostný kresťanský sviatok nás učí, že síce možno nevieme ako, ale musíme si byť istí, že zlo prehrá,“ zdôraznil Zelenskyj. „A my veríme. Musíme priblížiť porážku zla,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj úprimne o Veľkej noci: Tú budúcoročnú si želám už v mieri

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php