eReport.sk
Pápež František
Pápež František Zdroj: tasr/ap

Pápež vo veľkonočnom posolstve: Temnota a prítmie zahaľujú náš svet!

Pápež František hovoril počas svojho tradičného veľkonočného posolstva o Ukrajine či temnote, ktorá zahaľuje svet, a vyzval na dialóg medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi.

Pápežovo posolstvo

František odslúžil v nedeľu veľkonočnú omšu na Námestí svätého Petra po tom, čo sa v piatok nezúčastnil na krížovej ceste v Koloseu. Išlo o preventívne opatrenie vzhľadom na jeho nedávnu hospitalizáciu s bronchitídou.

Námestie svätého Petra zdobilo v nedeľu počas najvýznamnejšieho kresťanského sviatku, keď si veriaci pripomínajú zmŕtvychvstania Ježiša Krista, takmer 40.000 kvetov, ktoré darovalo Holandsko. Vo Vatikáne sa pri tejto príležitosti zišlo odhadom asi 100.000 ľudí.

Temnota a prítmie

Tradičná pompa a spevy však neskôr ustúpili súčasnej realite, keď pápež vyšiel na balkón Baziliky svätého Petra, aby predniesol svoje tradičné veľkonočné požehnanie Urbi et orbi (Mestu a svetu). František počas neho hovoril o „temnote a prítmí, ktoré až príliš často zahaľujú náš svet“, a modlil sa k Bohu za mier.

„Pomôž milovaným Ukrajincom na ich ceste k mieru a posvieť svetlom Veľkej noci na Rusov,“ uviedol pápež. Zrejme tak nabádal obyvateľov Ruska, aby hľadali pravdu o invázií na Ukrajinu, domnieva sa agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Položila Hegerova vláda podnikateľov na kolená
  2. Nemci sa v prieskume vyjadrili jasne
  3. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
  4. Ruské jednotky vykonali za posledných 24 hodín dva útoky riadenými strelami, 23 náletov a 38 útokov zo salvových raketometov.

Zároveň požiadal Boha, aby utešil ranených a všetkých, ktorí prišli pre vojnu o svojich milovaných, a zaistil bezpečný návrat zajatcov k rodinám. „Otvor srdcia celého medzinárodného spoločenstva, aby sa pokúsilo ukončiť túto vojnu a všetky konflikty a krviprelievanie v našom svete,“ uviedol František.

Pápež vyzval na mier

Tak ako každú Veľkú noc aj tentokrát vyzval na mier na Blízkom východe. Jeho výzva však bola tentoraz naliehavejšia vzhľadom na nedávny konflikt medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi v súvislosti s razia v jeruzalemskej mešite al-Aksá a raketové útoky zahŕňajúce Izrael, Sýriu a Libanon.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež vo veľkonočnom posolstve: Temnota a prítmie zahaľujú náš svet!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php