eReport.sk
Sľuby sa sľubujú
Eduard Heger, foto:fb/e.h.

Heger o zmysle Veľkej noci: Jej tajomstvo spočíva v pochopení obety

Heger o zmysle Veľkej noci. Tajomstvo Veľkej noci nám prináša pochopenie zmyslu obety. Na sociálnej sieti to uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger. Všetkým ľuďom na Slovensku poprial, aby boli vnímaví a citliví na príbehy ľudí okolo seba. Príjemné sviatky zároveň zaželal aj tým, ktorí ich neoslavujú ako náboženský sviatok.

Heger o zmysle Veľkej noci

„Najdôležitejšie a najväčšie sviatky kresťanov nás učia byť vďačnejšími, láskavejšími, pokornejšími, úctivejšími, trpezlivejšími, tolerantnejšími, odvážnejšími a lepšími ľuďmi,“ povedal Heger. Odkázal, aby ľudia urobili niečo pre druhého, navzájom si odpustili a ospravedlnili sa za svoje chyby.

Tým, ktorí veľkonočné sviatky neoslavujú ako náboženský sviatok, zároveň poprial príjemný čas strávený s rodinou a najbližšími. Tieto chvíle by mali byť podľa neho sprevádzané radosťou a vzájomnou úctou. Byť s niekým, koho máme radi a zdieľame vzájomné pochopenie i porozumenie, označil za veľký dar.

„Neľahká výzva“

„Často je pre nás ľudí neľahkou výzvou vážiť si jeden druhého. Miesto kritického slova prinášať slovo povzbudenia či automaticky neodsúdiť niekoho, s kým nesúhlasíme,“ podotkol Heger.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger o zmysle Veľkej noci: Jej tajomstvo spočíva v pochopení obety

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php