eReport.sk
Bude naberať do svojich radov ukrajinská armáda aj mladých chlapcov a deti rovnako, ako to robila počas II. svetovej vojny tá nemecká? Zdroj: facebook.com

Problém s ukrajinskými vojakmi vidí už aj Nemecko: Potrebujú získať viac vojakov, tvrdí brigádny generál

Ukrajinu podporujú zbraňami a vojenskou technikou nielen USA, ale aj NATO. Nič to ale nie je platné, lebo Ukrajine zúfalo dochádzajú vojaci. Ak sa situácia s ich počtom nezmení k lepšiemu, márne im budú akékoľvek zbrane a technika, vojnu s Ruskom nevyhrajú. Bez vojakov sa to totiž nedá. A vidia to už aj v Nemecku, ktoré malo počas II. svetovej vojny rovnaké problémy, a tak verbovalo aj mladých chlapcov – hitlerjugend. Bude mať Ukrajina Zelenskyjjugend?

Ukrajinské jednotky sa musia obnoviť

Ukrajina musí získať nových vojakov, aby dokázala úspešne odrážať ruské útoky. Dnes to uviedol brigádny generál nemeckého Bundeswehru Christian Freuding. TASR správu prebrala od agentúry DPA. „Ukrajina bude určite musieť mobilizovať viac vojakov, ak už pre nič iné, tak na pokrytie doterajších strát,“ uviedol generál v pondelok pre médiá skupiny Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). Ukrajinské jednotky sa tiež musia obnoviť, pretože niektoré z nich sú na fronte už 24 mesiacov. O spôsobe a rozsahu sa v súčasnosti na Ukrajine diskutuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský prezident Andrzej Duda
  2. ukrajinský minister obrany Rustem Umerov
  3. Zelenskyj skupine G7
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Generál Freuding pripomenula aj údajný rozkol medzi ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym a hlavným veliteľom ozbrojených síl Valerijom Zalužnym. „Do zákulisia nevidíme, no samozrejme sledujeme diskusiu vojenského a politického vedenia a, samozrejme, dúfame, že Ukrajina si zachová jednotnosť, ktorá jej počas uplynulých mesiacov a rokov dávala sily pri obrane. Takáto diskusia je vrcholom demokratického štátu, no neprispieva k jeho obrane,“ uviedol brigádny generál. Ukrajina sa ruskej vojenskej agresii bráni od 24. februára 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Problém s ukrajinskými vojakmi vidí už aj Nemecko: Potrebujú získať viac vojakov, tvrdí brigádny generál

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie