eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Nie je čas konečne hovoriť o mieri? Ukrajina bola vystavená masívnemu raketovému útoku ruskej armády


Ruská „špeciálna vojenská operácia“ trvá na Ukrajine už takmer dva roky a za ten čas zahynuli nielen desiatky tisíc vojakov na oboch stranách, ale aj tisíce nevinných ľudí, vrátane žien a detí. Hoci ruský prezident Putin už vyzval na rokovania o mieri, ukrajinský prezident Zelenskyj, ale aj USA a NATO či EÚ, o tom nechce ani počuť. Ukrajina je teda stále masívne bombardovaná ruskou armádou a ľudia zbytočne zomierajú aj naďalej.

Ukrajinci údajne ruské rakety úspešne likvidujú

Ukrajinská protivzdušná obrana dnes nadránom odrážala ďalšie ruské raketové útoky. Letecký poplach bol postupne vyhlasovaný pre celé územie krajiny po tom, ako vojenské velenie avizovalo štart niekoľkých strategických bombardérov Tu-95MS z leteckej základne Oleňja v Murmanskej oblasti na ruskom Ďalekom severe, informovala o tom podľa TASR agentúra AFP. Podľa ukrajinských médií bombardéry niesli strely s plochou dráhou letu typu Kalibr. Kyjevská samospráva informovala, že letecký poplach trval viac ako dve hodiny, ale „protilietadlová obrana zničila všetky nepriateľské rakety“ namierené na mesto. Útok na Kyjev sa zaobišiel bez obetí na životoch, zranených i bez materiálnych škôd.

Letecký poplach na Kyjev trval viac ako dve hodiny, ale „protilietadlová obrana zničila všetky nepriateľské rakety“ namierené na mesto.

Samospráva Kyjeva

Protivzdušná obrana bola aktivovaná aj v Kyjevskej, Záporožskej, Ľvovskej, Poltavskej, Chmeľnyckej a Dnepropetrovskej oblasti. Gubernátor Záporožskej oblasti Ivan Fedorov medzičasom informoval, že v dôsledku ruského útoku bola zranená jedna osoba a zasiahnutý bol aj „objekt infraštruktúry“. V meste Ľvov na západe Ukrajiny jedna z asi desiatich rakiet poškodila zatiaľ bližšie nešpecifikovaný objekt infraštruktúry. Primátor Ľvova Andrij Sadovyj dodal, že tlaková vlna vybila okná na viacerých budovách a poškodená bola aj jedna z miestnych škôl. V Myrhorode v Poltavskej oblasti jedna z rakiet pri dopade spôsobila požiar v sklade. Horelo na ploche 100 metrov štvorcových. Požiar sa zaobišiel bez obetí a zranených.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vojna na Ukrajine už dávno nemusela byť
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Stoltenbergov apel z Bruselu
  4. Rusko legalizovalo nábor zločincov

V okrese Myrhorod sa nachádza aj ukrajinská letecká základňa. Dve riadené strely túto oblasť zasiahli aj v noci na dnes, ešte pred začiatkom masívneho raketového úderu. Výbuchy hlásili aj z mesta Dnipro, dodala britská stanica BBC s tým, že bližšie podrobnosti nateraz nie sú známe. Ukrajina informovala aj o štarte ruských strategických bombardérov, ktoré pochádzajú ešte zo sovietskej éry, aj začiatkom februára i v januári. Koncom decembra 2023 Rusko použilo tieto lietadlá na vlnu úderov po ukrajinských mestách vrátane hlavného mesta, pri ktorých zahynulo 39 ľudí, doplnila AFP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nie je čas konečne hovoriť o mieri? Ukrajina bola vystavená masívnemu raketovému útoku ruskej armády

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne