eReport.sk
Plané sľuby
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Zelenskyj sa Scholzovi poďakoval za najnovší balík obrannej pomoci


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v piatok cez telefón poďakoval nemeckému kancelárovi Olafovi Scholzovi za najnovší balík nemeckej pomoci na posilnenie ukrajinskej vzdušnej obrany, informuje agentúra DPA.

Zelenskyj zdôraznil najmä význam ďalšieho systému protivzdušnej obrany Patriot a systémov Iris-T, ktoré chce Berlín na Ukrajinu poslať v priebehu najbližších dní a zimných mesiacov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zákon očisty
  2. Dohodu o obrannej spolupráci treba upraviť!
  3. M. Uhrík

Hodnota pomoci – miliarda eur

Okrem systémov protivzdušnej obrany by balík mal obsahovať aj najmodernejšie tanky Leopard, samohybné protilietadlové systémy Gepard a potrebnú muníciu. Nemecko by malo Ukrajine dodať aj vybavenie pre ukrajinské špeciálne jednotky v hodnote približne 20 miliónov eur, ktoré bude obsahovať vozidlá, zbrane a výstroj.

Scholz v telefonáte potvrdil pokračujúcu a nezlomnú solidaritu s Ukrajinou pri pretrvávajúcej ruskej agresii. Ukrajinský prezident a nemecký kancelár sa zároveň rozprávali o nemecko-ukrajinskom ekonomickom fóre, ktoré sa uskutoční budúci týždeň v Berlíne. Podujatia sa zúčastnia vysokopostavení predstavitelia vlád oboch krajín a podnikateľskej sféry. Zelenskyj v tejto súvislosti na platforme Telegram vyjadril nádej, že fórum bude úspešné.

Nemecko oznámilo najnovší balík obrannej pomoci pre Ukrajinu 10. októbra. Jeho celková hodnota má dosiahnuť jednu miliardu eur.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa Scholzovi poďakoval za najnovší balík obrannej pomoci

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne