eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Tu už ide o život! Polícia varuje tínedžerov: Bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o trend, NEROBTE TO!

Polícia varuje tínedžerov pred nakrúcaním znepokojivých videí. Upozornila na prípad, keď muž vo videu pre zvýšenie sledovanosti opisoval, že je v ohrození života. Apeluje na občanov, aby nedochádzalo k zamestnávaniu jej síl a prostriedkov na úkor prípadov, kde ide skutočne o ľudský život.

Ohrozený život autora videa

,,Policajná hliadka išla osobne preveriť, či nie je ohrozený život autora videa. (…) Policajti sa stretli s otcom autora videí, ktorý svojho syna ihneď telefonicky kontaktoval a zistil, že jeho život nie je v ohrození. Na základe vzájomnej dohody otec po príchode svojho syna zavolal na číslo 158 a potvrdil, že prišiel domov a nič mu nehrozí. Jeho syn uviedol, že myšlienky o svojej blízkej smrti nemyslel vážne, malo ísť iba o populárny trend na zvýšenie sledovanosti,“ ozrejmila polícia na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fiala o zosnulej disidentke
  2. Extrémizmus aj terorizmus.
  3. Americký prezident Joe Biden

Ide alebo nejde o trend

Prezídium Policajného zboru v tejto súvislosti upozornilo, že akékoľvek podobné videá či statusy berie vážne. ,,Bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o trend,“ doplnilo. Pripomenulo, že preverovanie je časovo náročné a zamestnáva viacero útvarov. Apeluje na mladistvých a ich rodičov, aby o téme diskutovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tu už ide o život! Polícia varuje tínedžerov: Bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o trend, NEROBTE TO!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie