eReport.sk
Mimoriadne
Vladimir Putin, Alexandr Lukašenko, Dmitrij Rogozin prehliadka kozmodróm Vostoènyj, foto:tasr

MIMORIADNE Rusko podpísalo dohodu s Bieloruskom o rozmiestnení jadrových zbraní!

AKTUALIZOVANÉ Mimoriadne. Rusko uzavrelo so susedným Bieloruskom dohodu, ktorá umožňuje Moskve rozmiestniť taktické jadrové zbrane na bieloruskom území. Oznámil to v sobotu ruský prezident Vladimir Putin. TASR správu prevzala z agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na ruské médiá

Mimoriadne

Putin tiež povedal, že Rusko už na bieloruskom území rozmiestnilo desať lietadiel schopných niesť takéto zbrane. Dohodou o rozmiestnení týchto zbraní v Bielorusku neporušuje Rusko podľa šéfa Kremľa dohody o nešírení jadrových zbraní. Putin pritom poukázal na to, že Spojené štáty tiež rozmiestnili jadrové zbrane na území svojich európskych spojencov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do Západu
  2. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  3. Zľava prezident USA Joe Biden a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán počas privítania po príchode do saudskoarabskej Džiddy 15. júla 2022.
  4. Neefektívne a zbytočné sankcie?

Dohoda na rozmiestnení jadrových zbraní

Podľa jeho slov sa s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom „dohodli, že urobia to isté“, napísala agentúra AFP. „S Lukašenkom sme sa dohodli, že v Bielorusku rozmiestnime taktické jadrové zbrane bez porušenia režimu nešírenia jadrových zbraní,“ citovala Putinove slová ruská tlačová agentúra TASS.

Taktické zbrane v Bielorusku

Šéf Kremľa tiež povedal, že Rusko do 1. júla dostavia zariadenie na uskladnenie taktických jadrových zbraní v Bielorusku. Dodal, že Moskva kontrolu nad týmito zbraňami Minsku neodovzdá.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNE Rusko podpísalo dohodu s Bieloruskom o rozmiestnení jadrových zbraní!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti