eReport.sk
Robert Fico, Ladislav Kamenický a Richard Takáč, foto:yt/smersd

VIDEO Fico: Zelenskyj je k nám neuveriteľne drzý, Poľsko skončilo s dodávaním zbraní!

Zelenský útočí na Slovensko! Konflikt medzi Poľskom, Maďarskom a Slovenskom na jednej strane a Ukrajinou na strane druhej pokračuje. Ukrajina totižto odmieta ustúpiť od žaloby, ktorú na tieto krajiny podáva v súvislosti so zákazom dovozu obilia. Náš východný sused pritom nerešpektuje, že nie je súčasťou Európskej únie a žiadna zo spomenutých krajín teda nemá voči Ukrajine v oblasti voľného obchodného styku záväzky.

Zelenský útočí na Slovensko

„Došlo to až tak ďaleko, že po vystúpení ukrajinského prezidenta v Valnom zhromaždení OSN, kde opäť preukázal neuveriteľnú drzosť, neuveriteľné nakladanie s inými štátmi, po tomto jeho vystúpení pristúpilo Poľsko k bezprecedentnému rozhodnutiu, o ktorom sme ani netušili, že by k nemu mohlo prísť a prestalo dodávať zbrane na Ukrajinu. To je mimoriadne silné posolstvo, pretože Poľsko každý vníma ako silného spojenca Ukrajiny, pokiaľ ide o vojnový konflikt,“ približuje Fico.

Zdroj: yt/smersd

Čaputová s Pavlom obhajujú Zelenského

Prezidentka Zuzana Čaputová spoločne s českým prezidentom sa snažia vysvetľovať, že je to iba nejaké nedorozumenie, ktoré treba riešiť. Fico týmto slovám neverí a žiada vládu, aby dôsledne trvala na tom, že nebudeme brať ani obilie, ani iné agrokomodity z Ukrajiny a vyhlasuje, že pokiaľ bude Smer súčasťou vlády, tento zoznam komodít, na ktoré bude dovozné embargo, ešte rozšíri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fica delí od víťazstva už len deväť dní
  2. Fica po Klausovi podporil aj Zeman

„Pestovanie pšenice je pre Slovensko tradičné a typické a navyše sa nedá len tak zmeniť štruktúra nami pestovaných komodít. Poľnohospodári budú naďalej pestovať jačmeň. Rovnako aj pšenicu a štát ich musí chrániť. Preto jednou z ciest je zakázať dovoz obilia z Ukrajiny,“ jednoznačne doplnil Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Zelenskyj je k nám neuveriteľne drzý, Poľsko skončilo s dodávaním zbraní!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php