eReport.sk
Len viac zbraní zabezpečí mier!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

Zelenský: Ruská cirkev u nás vykonáva podvratnú činnosť, zakážeme ju! V kláštoroch prebiehajú razie

Ukrajina podnikne kroky, aby zaviedla obmedzenia voči náboženským organizáciám v krajine, ktoré sú prepojené s Ruskom. Tieto cirkvi podľa neho vykonávajú na území Ukrajiny podvratnú činnosť. Vo svojom videopríhovore to vo štvrtok večer povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala z agentúry AFP. V kláštoroch už prebiehajú razie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinská armáda sa pochválila
  2. Nemecký prezident kritizuje tých, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu na mierové rokovania!
  3. Baránek o Zelenskom a USA
  4. Žiadam okamžité zriadenie tribunálu pre Rusko a peniaze pre svoju nadáciu!

„Rada národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) poverila vládu, aby predložila (parlamentu) návrh zákona o zákaze aktivít náboženských organizácií na Ukrajine, ktoré sú prepojené s centrami vplyvu v Rusku,“ vyhlásil Zelenskyj. Stalo sa tak po tom, čo sa na zasadnutí rady pre bezpečnosť spomínali mnohé fakty o prepojení náboženských kruhov a Ruska, doplnil.

Podvratné aktivity

Predstavitelia Ukrajiny zodpovední za bezpečnosť štátu by mali podľa slov Zelenského „zintenzívniť opatrenia na identifikáciu a boj proti podvratným aktivitám ruských špeciálnych služieb v náboženskom priestore na Ukrajine.“

„Nikdy nikomu nedovolíme, aby si postavil impérium vo vnútri ukrajinskej duše.“

Volodymyr Zelenský, prezident Ukrajiny

Ruský patriarcha Kirill je dôležitým spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina aj v súvislosti s vojnou na Ukrajine, preto je zrejmé, že Zelenský zakáže najmä pravoslávnu cirkev. Ukrajinské bezpečnostné zložky vykonali v uplynulých týždňoch raziu na území pravoslávneho kláštora Kyjevsko-pečerská lavra v Kyjeve. Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) vo svojom vyhlásení uviedla, že išlo o zásah proti nebezpečným aktivitám ruských tajných služieb na Ukrajine.

Podvratná činnosť

SBU podľa agentúry AFP zároveň uviedla, že zhabala „proruskú literatúru“ i peňažnú hotovosť a vykonala výsluchy osôb počas záťahov v niekoľkých pravoslávnych kláštoroch, čo vyvolalo rozhorčenie Kremľa.

Kremeľ

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi označil koordinované razie za „akt zastrašovania“ voči ukrajinským veriacim. Kremeľ medzitým odsúdil razie ako ďalšiu kapitolu údajnej kyjevskej „vojny“ proti ruskej cirkvi.

Slovensko zažilo vo svojej histórii niečo podobné. „Podvratnú činnosť“ u nás vtedy mala vykonávať najmä katolícka cirkev..

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský: Ruská cirkev u nás vykonáva podvratnú činnosť, zakážeme ju! V kláštoroch prebiehajú razie

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti