eReport.sk
Nemecký prezident kritizuje tých, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu na mierové rokovania!
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier počas návštevy Slovenska 2. septembra 2021. Foto: tasr

Nemecký prezident kritizuje tých, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu na mierové rokovania!

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyhlásil, že vyhlásenie prímeria na Ukrajine by teraz bolo nespravodlivé, a kritizoval politikov, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu, aby si sadli za rokovací stôl. Steinmeier to vyhlásil v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutsche Welle (DW), ktorý monitorovala britská stanica BBC, odkiaľ správu prebrala aj agentúra TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
  2. Minister Naď má "radostnú" správu

Ak sa teraz na Ukrajine vyhlási prímerie, podľa Steinmeiera to len zakonzervuje „už vzniknutú nespravodlivosť.“ Spresnil, že by to v praxi znamenalo, že Rusko si ponechá okupované územia, čím sa de facto odobrí negovanie princípu o neporušiteľnosti hraníc, nerešpektovanie medzinárodného práva a rozkrádanie cudzích území. „Toto nemôže byť účel prímeria,“ zdôraznil Steinmeier.

Priskoro

V rozhovore pre DW Steinmeier tiež vyhlásil, že na formulovanie bezpečnostných záruk pre Ukrajinu sa mu zdá byť ešte priskoro. „Ak teraz nie je jasné, ako sa vojna skončí, potom je priskoro hovoriť o bezpečnostných zárukách,“ objasnil.

Kritika

Steinmeier sa v rozhovore vyjadril aj na margo kritiky nemeckej vlády v súvislosti s jej neochotou poskytnúť Ukrajine tanky, o ktoré Kyjev žiada od začiatku vojny. Uviedol, že Nemecko sa rozhodlo Ukrajine pomôcť protivzdušnou obranou, keďže práve ona pomáha chrániť ukrajinské mestá pred raketami a dronmi nasadzovanými do útokov ruskou armádou.

Steinmeier spresnil, že ukrajinská armáda je schopná odraziť 60-70 percent ruských útokov, a to aj vďaka vojenskej podpore z Nemecka.

Mierové rokovania

Okrem iného hatí aj samotný Zelenský, ktorý ešte na začiatku októbra podpísal Dekrét. Ten zakazuje akékoľvek mierové rokovania a vyjednávanie s Ruskom, pokiaľ bude prezidentom Vladimír Putin. „On (Putin) nevie, čo je dôstojnosť a čestnosť. Preto sme pripravení na dialóg s Ruskom, ale s iným ruským prezidentom,“ vyhlásil vtedy prezident Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecký prezident kritizuje tých, ktorí vyzývajú Kyjev a Moskvu na mierové rokovania!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti