eReport.sk
Ukrajinská armáda sa pochválila
foto: tasr/ap

Moskva ŠOKUJE: Nemecko chce uznaním genocídy na Ukrajine, zakryť svoju nacistickú minulosť!

Šokujúce slová z Moskvy! Krok Nemecka uznať hladomor na Ukrajine za genocídu sovietskeho komunistického režimu je protiruskou provokáciou a snahou Nemecka o zakrytie svojej nacistickej minulosti. Vyhlásilo vo štvrtok ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Šokujúce slová ruského ministerstva

Rusko takto reagovalo na rozhodnutie nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu). Ten v stredu schválil uznesenie, v ktorom označil hladomor, v dôsledku ktorého zomreli milióny Ukrajincov, za genocídu. Tento krok vzapätí privítal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Rusko vo štvrtok odmietlo tvrdenie o genocíde s tým, že v dôsledku hladomoru trpeli milióny ľudí v celom Sovietskom zväze vrátane Ruska. „Je to ďalšia snaha o odôvodnenie a ďalšie presadzovanie kampane – ktorú založila Ukrajina a podporuje ju Západ – zameranej na démonizáciu Ruska a štvanie Ukrajincov proti Rusom,“ uvádza ruský rezort diplomacie vo vyhlásení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Von der Pfizer?
  2. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  3. Nový dezignovaný rakúsky spolkový kancelár a doterajší minister vnútra Karl Nehammer.
  4. Ukrajina víta návrh Leyenovej na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý má trestať predstaviteľov Ruska
  5. Čínsky prezident Si Ťin-pching.

Prepisovanie dejín?

„Nemci sa snažia prepísať svoje dejiny… zľahčiť svoju vlastnú vinu a zakryť spomienky na bezprecedentnú povahu nespočetného množstva zločinov spáchaných nacistickým Nemeckom počas druhej svetovej vojny,“ dodáva ruská diplomacia.

Zároveň obvinila nemecký parlament z toho, že schválením rezolúcie o hladomore „oživuje fašistickú ideológiu rasovej nenávisti a diskriminácie v snahe zbaviť sa vlastnej zodpovednosti za vojnové zločiny“.

Hovoria o genocíde

O hladomore z rokov 1932 – 1933 hovorí Kyjev ako o úmyselnej genocíde Stalinovho režimu, ktorého cieľom bolo vykynožiť ukrajinských roľníkov. Komunisti vtedy v rámci násilnej kolektivizácie zhabali ukrajinským roľníkom úrodu a nechali ich hladovať.

Zdroj: tasr/theguardian


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskva ŠOKUJE: Nemecko chce uznaním genocídy na Ukrajine, zakryť svoju nacistickú minulosť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti