Zdevastované zdravotníctvo! Školstvo a zdravotníctvo sú dve oblasti, o ktorých sa pred parlamentnými voľbami pravidelne aktívne diskutuje. Pred voľbami prichádza takmer každá jedna strana so sľubom, že nízku kvalitu zdravotníctva vyrieši. Za problematické sa vo všeobecnosti považujú aj podmienky pre pacientov, aj podmienky pre lekárov. Po voľbách však často väčšina strán strčí hlavu do piesku a rezort zdravotníctva ochotne ponechá svojim koaličným kolegom. Často je preto hádka o tom, že nikto nechce zdravotníctvo viesť, ako o tom, že strany súperia v snahe získať ho.
SaS sľubovala a sľubuje znova
Expertka bývalej vládnej strany SaS Jana Bittó Cigániková dnes kritizuje vládu Eduarda Hegera (Demokrati) za to, že nestihne postaviť nemocnicu Rázsochy do konca tohto volebného obdobia. Pravdou však je, že dostavanie bratislavských Rászoch sľubovali pred voľbami prakticky všetky vládne strany, no žiadna po voľbách na seba nechcela zobrať zodpovednosť. Vrátane Cigánikovej a SaS.
Zdevastované zdravotníctvo
„Rászochy nebudú, akokoľvek sa bude Heger hádzať o zem! Dnes sme s Tomášom Szalayom priniesli riešenie pre výstavbu novej koncovej univerzitnej nemocnice v Bratislave. To riešenie je takéto: Opustiť súčasný plán stavať koncovú nemocnicu na mieste, kde ju plánujú stavať teraz (Rázsochy), pretože projekt vychádza z neaktuálnych analýz. Presunúť peniaze v Pláne obnovy a odolnosti z Bratislavy do nemocníc v regiónoch, ktoré tiež potrebujú modernizáciu a denne liečia Slovenky a Slovákov. Navrhli sme predsedom všetkých relevantných strán, aby podpísali záväzok, že stavbu koncovej nemocnice budú chcieť v Bratislave realizovať po voľbách, nech bude vláda akákoľvek. Richard Sulik ju podpísal ako prvý,“ uviedla na sociálnej sieti Bittó Cigániková. Stále však platí, že SaS bola súčasťou vlády Igora Matoviča (OĽANO) aj Eduarda Hegera (Demokrati). Podobné sľuby sme tu už z liberálnej strany mali.
Mohlo by vás zaujímať:
Dočká sa Bratislava poriadnej štátnej nemocnice?
Ďalší vývoj okolo témy Rászochy naviac dáva voličovi otázku, či budú vedieť pravicové strany po voľbách vôbec spolupracovať. „Za toto sa mi zo strany samozvaného majiteľa demokratických hodnôt Eduarda Hegera dostalo spŕšky klamstiev a osobných útokov. Žiadny vecný pohľad, žiadne argumenty, nič. Eduard Heger jednoducho označil 99 % ľudí za služobníkov finančnej skupiny. Len preto, že vidia realitu – že z Plánu obnovy a odolnosti Rázsochy nemajú šancu byť postavené. Pritom hrozí, že nám prepadne 281 miliónov eur, ktorými by sme mohli zlepšíť naše zdravotníctvo,“ dodala Cigániková. Kedy a či vôbec bude nemocnica postavená, je v tomto momente viac ako otázne.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Zdevastované zdravotníctvo OĽANO nenaštartovalo! Cigániková: Heger sa môže hádzať o zem