eReport.sk
Špinavá hra
Eduard Chmelár. Foto: fb/chmelareduard

Chmelár: Upozorňujem rektorov a dekanov, že nútiť študentov k účasti na stretnutí s Hegerom je v rozpore so zákonom!


Chmelár: Upozorňujem rektorov a dekanov, že nútiť študentov k účasti na stretnutí s Eduardom Hegerom je v rozpore so zákonom! Takto začína svoj status na sociálnej sieti politický komentátor a analytik Eduard Chmelár.

„Keď som bol rektorom vysokej školy, nikdy som nedovolil politikom vstúpiť na akademickú pôdu. Keď som sa rozhodol pre aktívnu politiku, okamžite som odstúpil z funkcie rektora. Keď som kandidoval za prezidenta, nikdy som si nedovolil zneužívať na kampaň univerzity. To, čo je v civilizovanom svete samozrejmosťou, je u nás ešte stále výnimočné,“ píše vo svojom statuse analytik.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Slušnosť a dobro
  2. Špinavá hra
  3. Eduard Heger
  4. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Ako jediný sa vzdal kresla

„Viem, že hoci to dlhodobo požaduje Študentská rada vysokých škôl, som doteraz jediným rektorom, ktorý sa pre politiku vzdal postu,“ píše Chmelár. Dodáva, že iní rektori si s tým starosti nerobili. Traja boli aj poslancami parlamentu.

„Ale to, čo v týchto týždňoch robí odvolaný premiér Eduard Heger, je škandál dotýkajúci sa základov právneho štátu. Nútiť študentov chodiť na jeho kortešačku pod hrozbou neuznania účasti na prednáške považujem za výsmech akademických slobôd. A tie sme si vybojovali v Nežnej revolúcii, vy ´demokrati´,“ prízvukuje na sociálnej sieti analytik.

„Žiadam svojich niekdajších kolegov, rektorov vysokých škôl a dekanov jednotlivých fakúlt, aby prestali porušovať zákon. Aby neakceptovali takéto konanie! Zdá sa, že v tomto štáte sa stále nedá spoľahnúť na politickú kultúru a občiansku mravnosť. TIeto veci sa musia nevyhnutne ošetriť legislatívne,“ uzatvára svoj status Eduard Chmelár.

Zdroj: fb/chmelareduard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Upozorňujem rektorov a dekanov, že nútiť študentov k účasti na stretnutí s Hegerom je v rozpore so zákonom!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: