eReport.sk
Prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman.
Vladimír Crmoman. Foto: tasr

Zatváranie škôl? Crmoman, známy z protismeráckych štrajkov, rešpektuje názor odborníkov!

Odborníci už niekoľko dní hovoria o možnej potrebe zatvoriť niektoré školy v čiernych okresoch. Na ich stranu sa teraz postavil prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman, ktorý bol v minulosti známy organizáciou protismeráckeho štrajku.

Slovenská komora učiteľov (SKU) rešpektuje názor odborníkov. Tí tvrdia, že v školách s výrazným počtom tried v karanténe by sa mala ukončiť prezenčná výučba a dočasne sa má prejsť na dištančnú. Ako pre TASR uviedol prezident SKU Crmoman, rozhodnutia odborníkov by sa mali rešpektovať v každej oblasti.

Vždy treba vnímať aj aktuálnu situáciu, tvrdí šéf komory

„Semafor je do istej miery dobrá vec, ale vždy musí zvíťaziť zdravý rozum. Vždy treba vnímať aj aktuálnu situáciu v danej oblasti, regióne a rešpektovať rozhodnutia odborníkov, ktorí vedia vyhodnotiť situáciu na základe dát a toho, ako sa to vyvíja,“ povedal Crmoman. V súčasnosti sú na pedagogických a odborných zamestnancov škôl podľa prezidenta SKU vyvíjané zvýšené nároky. Poukázal na to, že v materských školách majú stále väčší výpadok detí či na fakt, že škôlky navštevujú často aj choré deti.

Učitelia musia vykonávať aj veci, pripomenul Crmoman

Crmoman priblížil aj situáciu v základných školách, predovšetkým v čiernych okresoch. Tvrdí, že mnoho zamestnancov škôl je z dôvodu ochorenia COVID-19 v karanténe a učitelia musia za seba suplovať hodiny. Poukázal na to, že takisto učitelia musia vykonávať aj veci, ktoré predtým nerobili. Ide napríklad o rôzne štatistiky, komunikáciu s rodičmi v prípade, že je niektoré z detí nakazené či rozdávanie samotestov.

Minister školstva má na vec iný názor

Konzílium odborníkov pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu na Slovensku navrhlo uplynulý týždeň školám s výrazným počtom tried v karanténe ukončiť prezenčnú výučbu. Členka konzília Elena Prokopová pripomenula, že už v súčasnom školskom automate sa hovorí, že regionálny úrad verejného zdravotníctva môže rozhodnúť o zatvorení školy. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) tvrdí, že dočasné zatvorenie škôl v bordových a čiernych okresoch zhoršujúcu sa pandemickú situáciu na Slovensku nevyrieši. Kto môže situáciu zlepšiť, sú podľa neho dospelí, a to zaočkovaním sa proti ochoreniu COVID-19.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Na budove Univerzity Komenského v Bratislave svieti nápúis "Protest".

Crmoman sa minulosti pravidelne zapájal do štrajku učiteľov, no predstavil sa napríklad po boku exministra Jána Mičovského aj na proteste farmárov. V nasledujúcej galérii pripájame niekoľko fotografií, na ktorých je zachytený počas protestov v rokoch 2016 až 2019, keď bol vo vládnej koalícii dnes opozičný Smer-SD ako premiérska strana.

GALÉRIA – Foto: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zatváranie škôl? Crmoman, známy z protismeráckych štrajkov, rešpektuje názor odborníkov!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie