eReport.sk
Matej Mišík, foto:tasr

Čierna farba pohlcuje Slovensko. Najhorších okresov je už 36. Odborníci žiadajú vládu o sprísnenie opatrení!

Od pondelka je na Slovensku podľa COVID automatu v čiernej farbe (tretí stupeň ohrozenia) 36 okresov. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe, je 34 okresov. Červených okresov (prvý stupeň ohrozenia) je sedem. Oranžové okresy (stupeň ostražitosti) sú už len dva.

Komárno si drží pozíciu, Bratislava sa prepadla do červena

V stupni ostražitosti – oranžová farba – sú okresy Komárno a Šaľa. V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú okresy Bratislava I.-V., Dunajská Streda a Galanta.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany,  Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce a Zvolen.

Foto: korona.gov.sk

V najhoršej fáze vyše polovica Slovenska

Do čiernej a to najhoršej farby okresov sa dostala vyše polovica Slovenska. Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Banská Bystrica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Humenné, Kežmarok, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Žiar nad Hronom.

Obmedzené podujatia či reštaurácie

Vo všetkých okresoch tak platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania.

Odborníci volajú po prísnejších opatreniach zo strany vlády

Odborníci z konzília odborníkov žiadajú vládu, aby v čo najskoršom čase zaviedla prísnejšie opatrenia v čiernych okresoch. V „hre“ je aj plošný lockdown, zatváranie škôl či obmedzenie pohybu neočkovaných. Požadujú i voľnejší režim v čiernych okresoch pre zaočkovaných.

Viac správ z domova:

  1. Prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čierna farba pohlcuje Slovensko. Najhorších okresov je už 36. Odborníci žiadajú vládu o sprísnenie opatrení!