eReport.sk
OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
Ilustračné foto: tasr/ap

Zahmlievanie? Ukrajinská armáda popiera tvrdenia o protiofenzíve: Útoky na Belgorod sú obranou!

Stovky Ukrajincov boli vo štvrtok evakuované zo striech svojich zaplavených domov dva dni po zničení Kachovskej vodnej nádrže na rieke Dneper na juhu Ukrajiny. Kyjev medzitým podľa agentúry Reuters poprel tvrdenia o začiatku svojej protiofenzívy proti ruským jednotkám, informuje TASR.

Zahmlievanie?

Stanica NBC News s odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa ukrajinských ozbrojených síl a vojaka z oblasti blízko frontových línií vo štvrtok uviedla, že ofenzíva ukrajinskej armády sa už začala. Denník The Washington Post citoval „štyroch jednotlivcov“ z radov ukrajinských ozbrojených síl, ktorí tvrdili to isté

Ukrajinská armáda popiera tvrdenia o protiofenzíve

Generálny štáb ukrajinskej armády to však pre Reuters poprel. „Nemáme takúto informáciu,“ uviedol prostredníctvom svojho hovorcu. Britské ministerstvo obrany vo svojom štvrtkovom brífingu informovalo o ťažkých bojoch pozdĺž „viacerých úsekov frontu“ s tým, že iniciatívu vo väčšine týchto oblastí prebral Kyjev.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pravda sa raz ukáže
  2. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  3. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus

Ukrajinská armáda uviedla, že záplavy v Chersonskej oblasti prinútili ruské jednotky na ústup od piatich do 15 kilometrov a mieru ruského ostreľovania znížili „prakticky o polovicu“. Ruská tlačová agentúra TASS vo štvrtok podľa Reuters uviedla, že vysokopostavený veliteľ ruskej armády informoval tamojšieho prezidenta Vladimira Putina o odrazení rozsiahleho ukrajinského útoku v juhoukrajinskej Záporožskej oblasti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zahmlievanie? Ukrajinská armáda popiera tvrdenia o protiofenzíve: Útoky na Belgorod sú obranou!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php