eReport.sk
Petr Kellner. Foto: instagram

Záhadná pani Kellnerová: Spravuje majetok, vlastní najväčšiu zbierku známeho českého umelca!

Rodinné fotografie najbohatšieho Čecha neexistujú. Manželka Renáta Kellnerová si po boku biznismena dávala pozor, aby jej tvár nebola nikdy verejne vyfotografovaná. Sú však známe niektoré jej aktivity a koníčky.

Renáta Kellnerová (53) je jeho druhou manželkou. Pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi sa stala členkou predstavenstva spoločnosti PPF a narába s rodinnými financiami. Podieľa sa na ich projektoch a známe je, že sa zapája do mnohých charitatívnych akcií. S manželom založila nadáciu Educa. Poskytuje študentom sociálne štipendiá na gymnázium Open Gate v Babiciach. Školu založila s manželom. Ročné školné tam stojí približne 18 tisíc eur. Nadácia Kellnerových Educa a The Kellner Family Foundation doteraz podporila štúdium mládeže v obnose 31 miliónov eur.

Kellner v sobotu zomrel po náraze vrtuľníka do ľadovca na Alajške. – Foto: profimedia

Aj si dopriala

Podľa webu extra.cz si manželka Renáta okrem charity dokáže peniaze aj užívať. Údajne si nedávno kúpila špeciálny športiak značky Maserati, ktorý firma vyrobila jediné na svete. Rodina vraj najviac času trávila vo vile Na Hanspaulce a v sídle pri obci Podkozí. Starosta sa vyjadril, že Kellnerová každoročne prispieva obci sumou 11 tisíc eur na jej rozvoj. Z týchto prostriedkov vybudovali kanalizáciu, plánujú opraviť prechody a nainštalovať radary.

Jej obľúbenec

Pani Kellnerová sa zaujíma o umenie. Vlastní najväčšiu kolekciu originálnych fotografií Josefa Sudka (†80). Podporovali aj divadlo Járy Cimrmana. PPF Art spravuje rôzne zbierky umeleckých diel. Kellnerová sa cez Czech Equestrian Team zapojila aj do chovu a výcviku športových koní. Už tri roky sa zaoberajú organizovaním medzinárodných prestížnych pretekov v parkúrovom skákaní. Tam si český reprezentačný tím vybojoval kvalifikáciu na olympiádu v Tokiu. Ich dcéra Anna je v parkúre úspešná jazdkyňa. Na súťaže s ňou často chodil aj jej partner Daniel Křetínský. K ich spoločnému vzťahu sa Anna vyjadrila, že ich spojil jej otec, keď s ním začal spolupracovať. Podľa českých médií sa to najprv boháčovi nepozdávalo.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport