eReport.sk
Po zosnulom miliardárovi Kellnerovi ostali nehnuteľnosti i lietadlá, foto: profimedia

VIEME, aký mal Petr Kellner tryskáč a kde si postavil haciendu s heliportom!

Roky je radený do rebríčka najbohatších ľudí. Jeho majetok sa odhaduje na takmer 12 miliárd eur. Rodinný život sa mu darilo tajiť pred bulvárom aj vďaka tomu, že hlavné tituly patria do mediálnej skupiny jeho obchodného partnera Daniela Křetínskeho. Křetinský tvorí pár s jeho dcérou Annou. Niektoré pikantné informácie však nezastavili.

Helikoptéra s najbohatším Čechom včera narazila do ľadovca. Miliardár nehodu neprežil. S ním ďalší štyria ľudia. Jedna osoba bola prevezená do nemocnice. Adrenalínové športy mu boli blízke. Bol fanúšikom heli lyžovania. Lyžiari využijú dopravu vrtuľníkom a dostanú sa na miesta, kde by sa bežní ľudia nedostali. Okrem helikoptéry mal Petr Kellner († 56) k dispozícii aj lietadlo Gulfstream a Boeing. Katalógová cena súkromného tryskáča Gulfstream sa pohybuje od 22 miliónov eur. Samozrejme, podľa interiéru sa môže vyšplhať o niekoľko miliónov vyššie. Kellner mal tento typ lietadla už v roku 2002, časom ho len obmenil za novší model. Jeho prvý bol model Gulfstream 500. Predal ho cez londýnsku firmu Jet Business.

Na dlhšie trate

Petr Kellner vlastní aj robustný Boeing 737-700 BBJ, ktorý má registrovaný na ostrove Aruba. Tento typ lietadla bol prvý v Českej republike. Interiér bol prestavaný podľa biznismenových požiadaviek, aby poskytoval posádke čo najväčšie pohodlie. Bez medzipristátia preletí 11 000 kilometrov. Stojí približne 40 miliónov eur.

Finančný magnát Petr Kellner, sedemdesiaty najbohatší človek sveta a dvadsiaty v Európe si v malej dedinke Podkozí na Berounsku postavil pred niekoľkými rokmi luxusnú rezidenciu s unikátnym dizajnom. Sídlo najbohatšieho Čecha chráni vysoký bridlicový múr. Samozrejmosťou sú bezpečnostné kamery. Súčasťou rozsiahleho komplexu je aj byt správcu nehnuteľnosti. Na tridsaťhektárovom pozemku, kde bol pôvodne rozpadnutý statok U Skrčených, stará krčma a ďalšie stavby, dnes stojí rozľahlé sídlo, súčasťou ktorého je jednopodlažná vila zapustená do okolitého terénu. Nechýba ani technické zázemie a ubytovanie pre správcov.

Bol obľúbený sused?

Objekt je obložený prírodným kameňom a čiastočne presklený. V dome je krytá jazdecká hala a stajňa pre desať koní. V kopci nad rezidenciou, v mieste bývalého pionierskeho tábora Vodných stavieb, malo byť jazdecké centrum. To by malo zabrať dvanásť súčasných pozemkov. Pri dome si postavil heliport, ktorý môžu využívať aj záchranári horskej služby a colná správa. Tiež zaplatil rekonštrukciu miestnej príjazdovej cesty. Susedia ho za to chválili. Našli sa, ale i takí čo na neho nemajú ľahké srdce. Vraj chcel niektorých susedov odstaviť: „Kellner už pred rokmi vyslal jedného svojho manažéra, aby s majiteľkou susedného pozemku a domu dohodol ich odkúpenie. Ten ale na pani nastúpil drsne, po manažérske, lenže majiteľka si to nenechala páčiť a vyrazila ho. Potom, pokiaľ viem, vyrazil Kellner toho manažéra. A pani v susedstve zostáva do dneška,“ citoval Hlídacípes.org anonymný zdroj blízky PPF. Rozľahlá nehnuteľnosť bola určená pre rodičov a blízku rodinu.

V GALÉRII nájdete jeho lietadlá a haciendu!

Foto: profimedia, internet


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIEME, aký mal Petr Kellner tryskáč a kde si postavil haciendu s heliportom!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti