eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

Kollár uvažoval nad zavedením parlamentnej stráže. Nateraz však nápad odkladá. Prečo?

Parlamentnú stráž by predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) navrhoval zaviesť až v momente, keby sa prekročila hranica a dochádzalo by k fyzickým útokom medzi poslancami. Aktuálne sú podľa neho potýčky skôr vo verbálnej rovine. Myslí si, že aj s dodržiavaním pandemických opatrení sa situácia upokojila.

„Hneď ako sa niečo deje, použijeme inštitút vykázania poslanca. V prípade, že by sa situácia zhoršila, uvažovali sme nad parlamentnou strážou, ale nebudeme to iniciovať, lebo aktuálne je relatívny pokoj. Myslím si, že aj tí najväčší provokatéri sa už trochu upokojili,” povedal Kollár.
Parlamentnú stráž by zaviedol až v prípade fyzických útokov.

Jana Bittó Cigániková (SaS) a Milan Mazurek (nezaradený).

Podľa Kollára sa už poslanci, ktorí nechceli nosiť respirátor upokojili. – Foto: tasr

Tvrdí, že ak by sme aj parlamentnú stráž mali, neodvráti to možnosť poslanca navštíviť o tri lavice ďalej druhého poslanca a napadnúť ho. „Parlamentná stráž nesedí vedľa každého poslanca, je vonku. Pri takomto incidente by parlamentná stráž odviedla ´nespratníka´ von,” dodal. „Parlamentná stráž by bola dobrá vtedy, keby bol agresívny útok pokračujúci. Zatiaľ tu nemáme takýchto poslancov, je to vo verbálnej rovine,” skonštatoval Kollár.

Čítajte viac:


Problémy s nosením rúšok v pléne sa podľa neho už upokojili. Chápe, že parlament má vplyv na dôveryhodnosť verejnosti voči štátu. „Ľudia pozerajú parlament, vidia, ako sa správame k sebe, potom sa to odtiaľ odvíja. Je mi to veľmi ľúto, veľakrát to uletelo,” skonštatoval Kollár, no myslí si, že sa to nevymykalo niečomu štandardnému.

tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár uvažoval nad zavedením parlamentnej stráže. Nateraz však nápad odkladá. Prečo?

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti