tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.
Peter Marček počas protestu proti vláde Matoviča v Bratislave v júni 2020. Foto: tasr

Za iný názor zákaz vstupu? Exposlanca v reštaurácii odmietli obslúžiť

Vláda pred pár dňami schválila kontroverznú novelu zákona, vďaka ktorej budú môcť regulovať a trestné riešiť práve dezinformácie spojené s vojnou na Ukrajine.

Zákon sa stretol s vlnou kritiky, pretože naráža na viacero základných ľudských práv ako je sloboda slova či prejavu. Častokrát sú považovaní za dezinformátorov a šíričov konšpiracií ľudia, ktorí majú na danú vec iný uhol pohľadu. Zrejme s týmto vnímaním zákona sa v praxi už stihol stretnúť exposlanec Národnej rady SR Peter Marček. Ten na svojom facebookovom profile zverejnil status v ktorom opisuje jeho osobnú skúsenosť s jednou reštauráciou v ktorej ho za jeho „odlišný politický názor“ personál odmietol obslúžiť.

Iný názor = zákaz vstupu?

Neuveríte, čo som dnes zažil, išiel som si sadnúť s kolegom na kávičku na Kýčerského ul. v Bratislave pri trhovisku do reštaurácie. Chceli sme si dať aj čosi pod zub, kávičku a nealko nápoj. Prišiel ku nám obsluhujúci personál, ktorý mi oznámil, že majú zákaz obslulžiť ma ako “persónu non grata”. píše Marček v statuse.

Foto: Fb/petermarcek

Exposlacec sa zamestnanca spýtal na dôvod: „Keď som sa opýtal prečo, aký majú dôvod k tomu, či som niečo spáchal, alebo nezaplatil, bolo mi oznámené, že je to tozhodnutie vedúceho prevádzky, pre moje politické názory. Poviem vám priatelia, ostal som v nemom úžase, lebo s takým niečím som sa ešte nikdy nestretol, dokonca ani za totality, komunizmu. Toto je veľmi nebezpečný precedens!“ dodáva Marček na margo situácie.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputov
  2. Jaroslav Naď
  3. Zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Za iný názor zákaz vstupu? Exposlanca v reštaurácii odmietli obslúžiť

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku