tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš.
Zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov SR Pavol Demeš. Foto: tasr

Exminister Demeš v tom má jasno: Predstava Putina o Ukrajine je úplne scestná a nerealizovateľná

Útok Ruskej federácie na Ukrajinu ukázal, že Európa môže čeliť bezpečnostným hrozbám, aké boli ešte nedávno nepredstaviteľné. V diskusii v TASR TV to povedal zahraničnopolitický analytik a bývalý minister medzinárodných vzťahov Slovenskej republiky Pavol Demeš.

„Musíme si zvyknúť, že obrana sa stane súčasťou našej budúcnosti. Putinovi sa už teraz podarilo rozbiť systém OSN a OBSE. Budeme musieť nanovo konštituovať, ako bude Európa fungovať, aby si zachránila mier,“ povedal Demeš.

Rusko má podľa Demeša mylné predstavy

Ideológia ruskej propagandy o Ukrajine ako o štáte, ktorý vznikol historickou chybou a dnes ohrozuje ruskojazyčné obyvateľstvo, je podľa Demeša mylná, rovnako ako plány na tzv. denacifikáciu, demilitarizáciu a neutralitu tohto štátu pod gesciou Ruska.

„Predstava Putina o Ukrajine je úplne scestná a nerealizovateľná,“ tvrdí Demeš. To však podľa neho neznamená, že Rusko hodlá svoju doktrínu zmeniť, hoci mu do budúcnosti prinesie len rastúce problémy.

Od aktuálnych rokovaní ruskej a ukrajinskej delegácie Demeš výrazné pozitívne výsledky neočakáva. „Rozhovory sú z ruskej strany absolútnym blafovaním. Čo dnes hovoria diplomati alebo Lavrov, je úplne irelevantná vec,“ tvrdí Demeš.

NATO je obranné spoločenstvo, pripomenul

NATO sa podľa neho do konfliktu na Ukrajine vojensky nezapojilo, aby nedošlo k jeho eskalácii na svetový vojnový konflikt. Je však pripravené vojensky brániť svojich členov. „NATO je obranné spoločenstvo,“ pripomenul Demeš. Krajiny NATO však podľa jeho slov Ukrajine bezprecedentne pomáhajú, ekonomicky, finančne, sankciami proti Ruskej federácii aj zbraňami.

„Sme si vedomí, že Ukrajinci nebojujú len za svoju suverenitu, ale aj za mierové usporiadanie tohto šialenstva, do ktorého Putin Európu vťahuje,“ podčiarkol Demeš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.SaS).
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  3. Jeden z utečencov, ktorého vyjadrenie zverejnila slovenská polícia.
  4. Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.
  5. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Demeš v tom má jasno: Predstava Putina o Ukrajine je úplne scestná a nerealizovateľná

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku