eReport.sk
Vladimír Lengvarský oficiálne skončil. Jeho odchod v čase, kedy už vláda len dosluhuje do predčasných volieb, prekvapil mnohých
Zľava Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Z odchodu Lengvarského sa najviac teší Matovič. Na exministra za OĽANO vylial vedro špiny!

Vladimír Lengvarský oficiálne skončil. Jeho odchod v čase, kedy už vláda len dosluhuje do predčasných volieb, prekvapil mnohých. Fatkom však je, že minister zdravotníctva ležal v žalúdku mnohým už dlhšiu dobu. Najmä šéfovi OĽANO a exministrovi financií Igorovi Matovičovi.

Do funkcie si pritom Lengvarský zasadol v čase, kedy vláde šéfoval práve Igor Matovič. Bez jeho súhlasu by sa teda na čelo rezortu zdravotníctva len ťažko dostal. Vo funkcii vystriedal Matovičovho obľúbenca Mareka Krajčího. Zdravotníctvo čelilo veľkej kríze kvôli pandémii, čo jeho predchodca nezvládal.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár (Sme rodina).
  2. OĽANO poškodilo zdravotníctvo
  3. KONIEC na ministerstve
  4. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  5. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  6. Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?
  7. Mala by sa Remišová pozrieť do zrkadla?
  8. Hovoril o OĽANO?

Nenechal si skákať po hlave

Lengvarského si ako ministra chválili už od jeho nástupu mnohí. Do úradu prišiel totiž priamo z praxe. Posledné roky dokonca stál na čele Ústrednej vojenskej nemocnice. Jeho postup a prácu oceňovali odborníci aj viacerí politici. Ako jeden z mála si nenechal skákať po hlave ani od novinárov.

Netrvalo však dlho a s jeho prácou začal byť Matovič nespokojný. V kuloároch sa špekulovalo, že neobľúbenému premiérovi začala prekážať obľúbenosť Lengvarského. Ten si narozdiel od Krajčího nenechal do práce hovoriť ani od Matoviča. Šéf Obyčajných ľudí sa svojmu vlastnému ministrovi niekoľko krát vyhrážal odvolaním.

Problémy mu robil napríklad s jeho návrhom na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc z plánu obnovy. Zodpovedným ho robil aj zo zlej situácie v nemocniciach v čase pandémie. Rozprával o ňom, ako o neschopnom a zrelom na odvolanie. Lengvarského kritizoval Matovič aj po svojom odchode z premiérskeho kresla. A kopnúť si doň musel aj po jeho odchode.

Pravda podľa Matoviča

Na sociálnej sieti sa rozhodol „povedať pravdu“ o konci ministra zdravotníctva.

„Lengvarský (konečne) končí, lebo na ministerstve dokorán otvoril dvere istej Janke Penta Cigánikovej. Žene, ktorej v zdravotníctve nezáleží na ničom inom ako na záujmoch Sulíkovho a jej priateľa Haščáka. Človeka, ktorý vytuneloval 440 miliónov eur zo zdravotného poistenia určených na liečbu chorých ľudí … s tým, že na základe Pellegriniho a Ficovho požehnania zo 440 miliónov eur navyše nezaplatil ani 0(nula) eur daní a ukradnuté zaparkoval na cyperskom účte. Človeka, o ktorom v spise Gorila máme dôkazy, ako korumpoval politikov, ktorí mu pomáhali rozkrádať Slovensko,“ napísal Matovič.

Podľa neho Lengvarský miesto toho, aby Pentu a Haščáka z ministerstva vyduril, pustil si príliš blízko k telu jeho vernú slúžku. „O jeho masívnych zlyhaniach pri očkovaní, výrazne viac úmrtí na Covid ako za Mareka Krajčiho a absolútne nezvládnutej výstavbe Rázsoch, či … nemá zmysel už ani hovoriť,“ dokončil svoju kritiku Matovič.

Pripomeňme si však, že o neschopnosti Lengvarského hovorí človek, ktorý musel odísť z funkcie predsedu vlády a napokon aj z ministerstva financií. Byť odvolaný dvakrát počas jedného neúplného volebného obdobia je úspech takmer nevídaní.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z odchodu Lengvarského sa najviac teší Matovič. Na exministra za OĽANO vylial vedro špiny!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti