eReport.sk
Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
Minister Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: tasr

Z čoho má Korčok obavy? Slovensko sa nezúčastní na konferencii o rasizme!

Slovenská republika sa nezúčastní na Durbanskej konferencii o rasizme. Potvrdilo to Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na čele s ministrom Ivanom Korčokom. Dôvodom sú podľa neho obavy z antisemitských vyjadrení, ktoré v minulosti na tomto podujatí zazneli.

Na podujatí sa nezúčastní ani Francúzsko. Oznámil to úrad prezidenta Macrona a ako dôvod tiež uviedol obavy z antisemitských vyjadrení.

“Tohtoročné podujatie je aj pripomenutím 20. výročia prvého durbanského zasadnutia. Tým deklaruje kontinuitu procesu, ktorý symbolizuje antiizraelský a antisemitský sentiment a vytvára platformu pre nenávistné prejavy a jednostranné odsudzovanie Izraela. Slovenská republika sa preto na Durbanskej konferencii nezúčastní. SR bude pokračovať vo svojej dlhodobej politike odmietania všetkých foriem diskriminácie a antisemitizmu,” reagoval slovenský rezort diplomacie na otázku TASR.

Na podujatí sa nezúčastní ani Francúzsko. Oznámil to úrad prezidenta Emmanuela Macrona a ako dôvod tiež uviedol obavy z antisemitských vyjadrení, ktoré v minulosti na tomto podujatí zazneli. Podujatie sa má uskutočniť pri príležitosti 20. výročia Svetovej konferencie OSN o rasizme, rasovej diskriminácii, xenofóbii a tolerancii, ktorá sa konala v juhoafrickom meste Durban v roku 2001.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. František vystupuje z lietadla po prílete na bratislavskom letisku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport