eReport.sk
Tvár Alexandra Dubčeka na poštovej známke.
Tvár Alexandra Dubčeka na poštovej známke. Foto: shutterstock/mirt alexander

Minister Korčok odhalil pamätník Dubčekovi a zasadil pamätný dub. V Rusku

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka navštívil v utorok ruské mesto Nižný Novgorod, kde Dubček prežil časť svojej mladosti. Odhalil tam pamätnú tabuľu a zasadil pamätný dub. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva.

“Vďaka Alexandrovi Dubčekovi naša verejnosť pred vyše 50 rokmi s nádejou pozerala na jeho snahu dať socializmu ľudskú tvár. Ako sa však v auguste 1968 za dramatických okolností ukázalo, vtedajší režim bol nereformovateľný, pretože oberal ľudí o to základné – ich slobodu. O to väčšia bola satisfakcia pre Alexandra Dubčeka, keď sa mohol stať výraznou súčasťou procesu, ktorý ukončil obdobie normalizácie a v roku 1989 nám slobodu vrátil,” uviedol Korčok v príhovore.

Nevidím dôvod túto pozitívnu emóciu nevnímať

Účasťou na podujatí podľa svojich slov potvrdil, že napriek pretrvávajúcim odlišným postojom s Ruskou federáciou v zásadných otázkach medzinárodnej politiky cíti pozitívnu emóciu veľkej časti našich občanov voči ruskému národu. “Nevidím dôvod túto pozitívnu emóciu nevnímať, a to napriek tomu, že ako minister zahraničných vecí považujem za moju povinnosť otvorene s ruskou stranou hovoriť o veciach, kde sa nezhodujeme, pretože na prvé miesto kladiem záujem Slovenskej republiky,” doplnil.

Pätný dub zasadil spolu s ruskými politikmi

Šéf slovenskej diplomacie odhalil pamätnú tabuľu a zasadil pamätný dub spolu s vicegubernátorom Nižnonovgorodskej oblasti Andrejom Gregorievičom Sanosianom, predsedom zákonodarného zhromaždenia oblasti Nižný Novgorod Jevgenijom Borisovičom Ľulinom, predsedom Skupiny Rady federácie pre spoluprácu s Národnou radou SR Viačeslavom Stepanovičom Timčenkom, predsedom zahraničného výboru Národnej rady SR Mariánom Kérym a synom Alexandra Dubčeka Pavlom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. poslanec NRSR Robert Fico
  2. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Korčok odhalil pamätník Dubčekovi a zasadil pamätný dub. V Rusku

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport