eReport.sk
Z Cháru maratónec
Zdeno Chára, foto:instagram

Z Cháru maratónec? Exhokejista má pred sebou veľkú vyzvu: Pobeží MARATÓN!

Z Cháru maratónec? Bývalý slovenský hokejista Zdeno Chára má pred sebou veľkú športovú výzvu. Niekdajší obranca Bruins a víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 oznámil, že pobeží slávny Bostonský maratón.

Z Cháru maratónec?

Štyridsaťšesťročný Chára absolvuje svoj prvý maratón v živote. „Mám pre vás vzrušujúcu novinku. Som šťastný, že môžem oznámiť, že pobežím svoj prvý maratón. A aký lepší by mohol byť prvý maratón, ak nie ten v Bostone 17. apríla,“ napísal na sociálnej sieti Instagram.

Charitatívny význam

Svojou účasťou podporí dve miestne charitatívne organizácie – Nadáciu Hoytovcov a Nadáciu Thomasa E. Smitha, ktorá sa stará o ľudí s paralýzou. Chára vyzval svojich fanúšikov, aby pred pretekmi organizácie podporili: „Verím, že vás uvidím vedľa trate. Príďte nás povzbudiť.“

Foto: Ig/ZdenoChára

Legenda NHL

Chára odohral v NHL celkovo 24 sezón, počas ktorých zanechal za sebou mimoriadnu stopu. Vo februári 2022 sa stal obrancom s historicky najväčším počtom odohratých duelov v profilige – nastúpil v 1680 zápasoch. Štrnásť sezón strávil v Bostone, pričom všetky absolvoval s kapitánskym céčkom. V roku 2011 sa stal iba druhým Európanom a prvým Slovákom, ktorý v pozícii kapitána doviedol tím k zisku Stanleyho pohára.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová v patovej situácii
  2. Tomáš Tatar (s číslom 90) z New Jersey Devils oslavuje po strelení gólu. Foto: tasr
  3. Halákov skvelý večer

Ocenenia

Bruins priviedol do finále play off aj v roku 2019, v ňom však nestačili na St. Louis. V roku 2009 získal Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu sezóny, v zbierke má aj Cenu Marka Messiera pre najlepšieho lídra súťaže. Pred ročníkom 2022/23 sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru.

Prestížny maratón

Bostonský maratón je najstarší a najprestížnejší maratón na svete, prvý ročník sa konal 19. apríla 1897.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z Cháru maratónec? Exhokejista má pred sebou veľkú vyzvu: Pobeží MARATÓN!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti