tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Foto: tasr

Vzdušný priestor v bezpečí. Naď hovorí o obrannej spolupráci s Maďarskom

Spolupráca medzi Slovenskou republikou a Maďarskom v oblasti obrany je vynikajúca, je vzorom v mnohých oblastiach. V pondelok to skonštatoval minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) po rokovaní s ministrom obrany Maďarska Kristófom Szalay-Bobrovniczkým. Zhodli sa na tom, že budú hľadať ďalšie formy spolupráce, ktoré budú na bilaterálnej úrovni alebo aj v širšom rámci, napríklad Vyšehradskej štvorky.

„Teším sa na našu ďalšiu diskusiu o možnosti, že by sa Maďarsko pripojilo k Poľsku a Českej republike pri ochrane vzdušného priestoru Slovenskej republiky,“

uviedol Naď.

V rámci dobrej spolupráce oboch krajín slovenský minister obrany spomenul spoločný výcvik, cvičenia na Slovensku, ale aj v Maďarsku či vzdelávanie. „Spolupráca v oblasti obrany medzi našimi krajiny je veľmi dobrá,“ uviedol.

Szalay-Bobrovniczký uviedol, že išlo o dôležité stretnutie, kde diskutovali o vzájomných vzťahoch. Zároveň poďakoval Naďovi za prácu vo Vyšehradskej štvorke, kde je podľa neho veľmi aktívny.

Ministri diskutovali aj o spolupráci pri modernizácii ozbrojených síl. Verí, že nájdu spoločné riešenia, aby mohli zapojiť slovenský, ale aj maďarský obranný priemysel do vzájomných aktivít. Podľa šéfa rezortu maďarskej obrany sa s modernizáciou u našich južných susedov začalo už pred niekoľkými rokmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský minister zahraničných vecí Nikola Selakovič, archívna snímka.
  2. Pohľad na protestujúcich s protivládnymi transparentmi v metropole Moldavska.
  3. Jana Bittó Cigániková (SaS).

„Preberali sme aj situáciu na Ukrajine a som rád, že v tom je jasná zhoda. Vieme, kto je agresor, a chceme zabezpečiť mier čím skôr,“ povedal Naď. Poukázal na to, že krajiny majú rozdielne prístupy, akým spôsobom pristupujú k situácii na Ukrajine. Szalay-Bobrovniczký povedal, že aj keď majú rozdielne názory, chcú, aby sme zažili u našich susedov čím skôr mier.

Témou stretnutia bola aj bezpečnostná a celková situácia na západnom Balkáne. Maďarsko je v tomto smere podľa Naďa veľmi aktívne. Poukázal na na to, že Maďarsko je rovnako aktívne aj v Bosne a Hercegovine. Diskutovalo sa aj o mnohonárodnej jednotke Severoatlantickej aliancie, ktorá bola zriadená na Slovensku aj v Maďarsku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vzdušný priestor v bezpečí. Naď hovorí o obrannej spolupráci s Maďarskom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku