eReport.sk
Akt zúfalstva?
Dmitrij Peskov (vľavo), hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina, vpravo. Foto: tasr/ap

Kremeľ s tvrdým vyhlásením: NATO je už v priamej konfrontácii s Ruskom


Severoatlantická aliancia je už v priamej konfrontácii s Ruskom a NATO eskaluje konflikt na Ukrajine vojenskou rétorikou, vyhlásil v pondelok Kremeľ.

Priama konfrontácia?

Stoltenberg v pondelok povedal, že členské krajiny Aliancie, ktoré dodávajú zbrane Ukrajine, by mali zrušiť svoj zákaz pre ich využitie pri útokoch na ciele na území Ruska, pripomína Reuters. V rovnakom duchu sa minulý týždeň vyjadril aj litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis, podľa ktorého podporovateľov Ukrajiny ovláda strach z Ruska, ktoré by takýto postup považovalo za eskaláciu. „NATO zvyšuje stupeň eskalácie,“ uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre ruský denník Izvestija v súvislosti s výrokmi Stoltenberga. Aliancia podľa neho svojou militaristickou rétorikou „upadá do vojnového vytrženia„. Na otázku, či sa NATO blíži k priamej konfrontácii s Ruskom, Peskov odpovedal: „Oni sa nepribližujú, oni v nej už sú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
  2. Medvedev šokuje
  3. Rusko legalizovalo nábor zločincov

Ruský prezident Vladimir Putin opakovane varoval Západ, že riskuje svetovú vojnu v súvislosti s Ukrajinou. Spojené štáty zas viackrát zdôraznili, že nenabádajú Ukrajinu na útoky na ruské územie napriek tomu, že Ukrajina o americkú podporu v týchto aktivitách intenzívne žiada.

Stoltenberg tlačí na Bidena

Podľa britského týždenníka The Economist sú Stoltenbergove najnovšie výroky priamo určené americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, ktorý sa zdráha povoliť Ukrajine útočiť na ruské územie americkými zbraňami.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ s tvrdým vyhlásením: NATO je už v priamej konfrontácii s Ruskom

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: