eReport.sk
Na ilustračnej snímke muž vyťahuje z peňaženky bankovku v hodnote 100 eur.
Foto: tasr/aP

Rodičovské príspevky sa od budúceho roka zvýšia: Zmení sa aj suma životného minima


Od budúceho roka by sa mal zvýšiť rodičovský príspevok až o deväť eur. Najväčší nárast by mali zaznamenať rodičia, ktorí poberali materskú dovolenku. Vyplýva to z návrhu opatrenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR o úprave životného minima, ktoré zverejnil portál právnych predpisov slov-lex.

Od júla 2024 sa zmení suma životného minima, ktorá má vplyv na desiatky dávok. Medzi nimi je aj rodičovský príspevok, ktorý by sa mal zvýšiť od januára 2025. Najväčší nárast by mali zaznamenať rodičia, ktorí doteraz poberali materskú. Mesačne by tak mali dostať 482,30 eura, čo je nárast o deväť eur. O 6,60 eura si prilepšia aj rodičia, ktorí nepoberali materskú, a to na 351,80 eura.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  2. Akt zúfalstva?

Od júla 2024 sa zvýši životné minimum

MPSVR priblížilo, že od júla 2024 sa zvýši životné minimum o viac než päť eur na 273,99 eura mesačne. Okrem rodičovského príspevku sú na výšku životného minima naviazané napríklad nezdaniteľná časť základu dane, minimálne zdravotné odvody zamestnanca alebo maximálna odmena, ktorú si môže zarobiť uchádzač o zamestnanie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rodičovské príspevky sa od budúceho roka zvýšia: Zmení sa aj suma životného minima

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: