eReport.sk
Veronika Remišová
Bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) je v laufe. Tentokrát si jej útočné chúťky odniesli koaliční politici s priezviskom Kaliňák Foto: tasr

Remišová: Slovensko sa aj vďaka nám sa stalo úspešnou, slobodnou a modernou krajinou


Vyzdvihla aj naše členstvo v NATO. Za 30 rokov samostatnosti Slovenskej republiky sme prešli obrovský kus cesty, Slovensko sa stalo úspešnou, slobodnou a modernou krajinou. Vyhlásila to vicepremiérka a predsedníčka strany za ľudí Veronika Remišová v rozhovore pre TASR. Upozornila však, že zápas za prosperujúce a demokratické Slovensko sa nekončí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Belousovovú vytočil demokrat Heger
  2. V Smere stojíme za Slovenskom
  3. Miroslav Číž

Vyzdvihla aj naše členstvo v NATO

Za významné označila členstvo v Európske únii a NATO, ako aj garanciu našej bezpečnosti a prosperity. Dôležitosť tohto spojenectva vidíme najmä dnes, keď máme vojnu za našimi hranicami. Ak by sme neboli súčasťou NATO, ruské tanky by sa na našich hraniciach nezastavili, tak ako to bolo v roku 1968. Preto pri akomkoľvek spochybňovaní nášho členstva v EÚ alebo NATO treba spozornieť, pretože slobodu a svojbytnosť môžeme stratiť rýchlo, no ťažko sa vydobýja naspäť,“ upozornila.

Zápas o demokraciu

Skonštatovala tiež, že rovnosť, slobodu a demokraciu už berieme ako samozrejmosť. „No mnohí za tieto hodnoty obetovali svoje zdravie, celoživotné úsilie a niektorí aj život. No zápas za prosperujúce a demokratické Slovensko, kde sa ľuďom dobre žije, sa nekončí. O tom, akým smerom sa uberieme, rozhodne práve rok, ktorý nás čaká,“ uzavrela.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová: Slovensko sa aj vďaka nám sa stalo úspešnou, slobodnou a modernou krajinou

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: