eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Vytočený Gröhling. Zatvárajú sa aj školy, ktoré nemusia!

Minister školstva Branislav Gröhling je proti plošnému zatváraniu škôl. Postavila za neho aj strana SaS, ktorá vetovala na vláde návrh, aby sa tak urobilo. Dôvodom bol minulý rok, keď sa školy zatvárali medzi prvými a otvárali medzi poslednými.

Veto SaS vyvolalo vlnu nevôle a tak sa odporučilo hygienikom, že po zvážení môžu školy predsa len zatvárať. Podľa ministra Gröhlinga však na to niektoré školy nepekne doplácajú. „RÚVZ zatvárajú všetky školy v okrese. Bez ohľadu na to, či je na škole dobrá alebo zlá situácia. Včera som si čítal správy od riaditeľov: Mali zatvorenú jednu, dve alebo dokonca žiadnu triedu. Teraz sú zatvorení aj tak. Zatvorili sa tak všetky školy v okrese bez rozdielu a nie na 2 týždne, ale „na neurčito“,“ krúti hlavou šéf rezortu školstva na sociálnej sieti.

Niektoré školy sa vraj zatvárajú na “neurčito”. – Foto: tasr

Gröhling argumentuje tým, že plošné zatvorenie škôl na Slovensku nefungovalo. Proti takémuto postupu je aj WHO. „Prakticky nikde v Európe politici nevyzývajú na plošné zatvorenie škôl. Západná Európa, Česko, Poľsko, Maďarsko aj Rakúsko sa vyhýbajú plošnému zatvoreniu škôl. Aj v zlej situácii bránia tomu, aby deti od rána do večera sedeli za počítačom, ktorí si striedajú so súrodencami a učitelia učili cez obrazovku, SMSky či pracovné listy a popri tom mali doma ďalšie deti na online výučbe. Mnohí rodičia paralelne preberali rolu učiteľa, IT špecialistu, vychovávateľky a podobne.

Čítajte viac:

  1. Richard Raši

Pre dobro žiakov aj celej spoločnosti je dôležité, aby sa v čo najväčšej miere zachovalo prezenčné vzdelávanie,“ pripomína minister s tým, že počas minulého týždňa bolo pozitívnych iba 1,7 % detí a žiakov na školách. „2/3 z nahlásených škôl nemali zatvorenú ani jednu triedu. Aj tieto školy sa teraz zatvárajú. Mali sme okresy, kde je zatvorených len 5 % tried,“ zdôraznil. Minister školstva pripomína, aby sa neopakovala chyba z minulého roka. „Ako spoločnosť sme sa zaviazali školy nezatvárať a nemali by sme na tento cieľ zabudnúť. Ak je konkrétna škola na tom naozaj zle, nech ju RÚVZ zatvorí na určitý čas. Ale nech nezatvára „na neurčito” každú jednu školu bez rozdielu, aj tie, ktoré fungujú dobre a majú len minimum tried v karanténe,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vytočený Gröhling. Zatvárajú sa aj školy, ktoré nemusia!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti