eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Gröhlingov rezort sa zatváraniu škôl nevyhol. Prvé z nich poslali žiakov domov, opäť sa budú učiť dištančne!

Od pondelka je prerušené prezenčné vyučovanie v základných umeleckých školách (ZUŠ) a jazykových školách. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS).

Z rozhodnutia vyplýva, že ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia jazykových škôl a ZUŠ môžu zabezpečiť dištančné vzdelávanie. Prerušená je rovnako aj prevádzka centier voľného času. „Ak to prevádzkové podmienky umožňujú, riaditelia centier voľného času zabezpečia činnosti centier dištančnou formou,” uvádza sa v rozhodnutí šéfa rezortu školstva.

Zrušili aj krúžky

Od pondelka je zároveň vo všetkých školách a školských zariadeniach prerušená krúžková činnosť. Rovnako sa nemôžu uskutočniť školské aktivity, ako sú výlety a exkurzie, športové výcviky a školské športové súťaže, pobyty v škole v prírode, kurzy na ochranu života a zdravia, kurzy pohybových aktivít v prírode, saunovanie a dni otvorených dverí. Otvorené zostali materské, základné i stredné školy, špeciálne školy a špeciálne výchovné zariadenia, ako aj poradne pre individuálnu prácu so žiakom. V školách má podľa inštrukcií rezortu školstva platiť prísny zákaz miešania tried – na telocviku, ale aj pri iných hodinách.

Školy sa musia riadiť prísnymi opatreniami

Rovnako musia školy zabezpečiť v čo najväčšej možnej miere oddelené stravovanie v jedálňach – v oddelených časoch, ideálne tak, aby sa každá trieda stravovala samostatne, prípadne skupiny tých istých tried vždy v tom istom čase. Internáty prešli do režimu OTP.

Bude vás zaujímať:

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhlingov rezort sa zatváraniu škôl nevyhol. Prvé z nich poslali žiakov domov, opäť sa budú učiť dištančne!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti