eReport.sk
Maroš Žilinka.
Maroš Žilinka. Fot: fb/mz

Vysmiaty Žilinka. Po ťažkom týždni vyrazil na bicykel. Také reakcie zrejme nečakal


Generálny prokurátor Maroš Žilinka prežíva zrejme náročné pracovné obdobie. Čelí totiž masívnej kritiky za to, že je ho úrad využil paragraf 363 Trestného poriadku a generálna prokuratúra tak zbavila obvinení napríklad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského či podnikateľa Jaroslava Haščáka.

Korunu tomu neskôr nasadil samotný Žilinka, keď na tlačovku nevpustil niektorých novinárov. V piatok tak „naklusal“ do parlamentu, aby najskôr svoje kroky vysvetľoval na mediálnom výbore a neskôr na ústavnoprávnom výbore. „Grilovačka“ to bola poriadna, nakoniec aj bývalý podpredseda parlamentu Juraj Šeliga nad priebehom výboru krútil hlavou. „Mrzí ma, že výbor sa miestami premenil na priestor pre krik a osobné animozity. Otázky, ktoré riešime sú tak vážne, že je na mieste zdržanlivosť a profesionalita,“ myslí si ešte stále poslanec za Za ľudí, ktorý má kritický pohľad na Žilinku.

Šeliga uznal, že rokovanie ústavnoprávneho výboru, na ktorom bol aj Žilinka, bolo miestami len prekrikovaním. – Foto: tasr

Na druhej strane priznáva, že nápad na jeho odvolanie zrejme nie je priechodný. „Vyhlásenia, že je ho možné odvolať “len tak” nie sú pravdivé. Odvolacie dôvody pre generálneho prokurátora sú dané a musíme ich nateraz rešpektovať, pretože zákon platí ako pre generálneho prokurátora, tak pre poslancov,“ upozornil. Reagoval tak zrejme na nápad poslanca za SaS Alojza Baránika, ktorý chce Žilinku odvolať.

Zdroj: fb/Maroš-Žilinka-generálny-prokurátor-SR

Generálny prokurátor má však toho už zrejme dosť a tak sa cez víkend rozhodol venovať svojej vášni a sadol na bicykel. „Wau, dobre padlo vyčistiť si hlavu po celom týždni,“ pochválil sa na sociálnej sieti.

Ľudia mu aj dopriali, aj ho karhali

Okamžite mu začali pribúdať komentáre. Väčšina z nich však bola pochvalná. „Držte sa, zaslúžite si vyfúknuť,“ drukovala mu jedna fanúšička. „Pán Žilinka, relaxujte. Príroda je ten najlepší zdroj na relax,“ odporučila mu ďalšia. Nie všetci sú však zo Žilinku unesení. „Je vidieť ako to čistíte, ale nie v prospech spravodlivosti,“ skritizovala generálneho prokurátora diskutujúca. Zaujímavé je, že komunikáciu na sociálnej sieti vytýkal Žilinkovi aj Baránik. „Vediete na facebooku svoj profil spôsobom, ktorý vyvoláva obrovské vášne. A vlastne si tam hľadáte podporu,“ tvrdil na výbore poslanec.

Čítajte viac:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Alojz Baránik (SaS)
  3. Ilustračné foto

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vysmiaty Žilinka. Po ťažkom týždni vyrazil na bicykel. Také reakcie zrejme nečakal

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: