eReport.sk
Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
Tomáš Taraba v popredí. Ilustračné foto: tasr

Taraba: Kto hlasoval za vylúčenie hokejistov KHL z reprezentácie, by si mali zbaliť kufre!

Vylúčenie hokejistov KHL? Opozičný poslanec NR SR Tomáš Taraba (SNS, ŽIVOT-NS) si myslí, že tí, ktorí sa na Slovenskom zväze ľadového hokeja (SZĽH) pričinili o vylúčenie hokejistov pôsobiacich v KHL z reprezentácie, by mali niesť vážne následky za svoje konanie. Neúspech hokejov reprezentácie na majstrovstvách sveta vo Fínsku a v Lotyšsku mnohí pripisujú práve neúčasti týchto hokejistov. KHL totižto patrí medzi tri najkvalitnejšie ligy sveta.

Sú funkcionári zodpovední za výsledkom reprezentácie?

„Tí, ktorí v hokejovom zväze hlasovali za vylúčenie kvalitných slovenských hráčov zo šampionátu len preto, že hrajú v KHL, mali by si okamžite zbaliť kufre a z hokejového zväzu vypadnúť čo najkratšou cestou,“ uviedol na sociálnej sieti Taraba.

Foto: fb/tomastaraba

Kazachstan plný hráčov z KHL

Funkcionári SZĽH sa podľa neho vo svojom rozhodnutí spreneverili myšlienke športu. Pravdou je, že v histórii športu môžeme nájsť naozaj veľké množstvo prípadov, kedy šport dokázal prerušiť vojnu a konflikty a povzniesť sa nad ne. Prímerie sa napríklad bežne uzatváralo kvôli olympijským hrám. A nie je to tak dávno, čo na olympiáde pod spoločnou vlajkou štartovali tak znepriatelené krajiny ako Južná Kórea a KĽDR. Vylúčeniu hokejistov sa tak s určitosťou predísť dalo. Iróniou osudu je to, že k vypadnutiu zo šampionátu výrazne prispela naša prehra s Kazachstanom, ktorý má v KHL svoj vlastný tím a hráčov z KHL z reprezentácie nevylúčil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. S odchodom Hegera sa problém nevyriešil!
  2. Centrá zdieľaných služieb
  3. Matovič nechce predčasné voľby

„Robili politiku a spreneverili sa športu. Výsledok mužstva im dal vizitku. Zámerne zhoršili svojím rozhodnutím konkurencieschopnosť nášho tímu a preto kopali za záujmy iných. Ak toto odsudzujeme u politikov, mali by sme to odsúdiť aj u týchto politických funkcionárov čo sa schovávajú za šport,“ dodal Taraba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Kto hlasoval za vylúčenie hokejistov KHL z reprezentácie, by si mali zbaliť kufre!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php