eReport.sk
Uskutočnila sa ďalšia výmena zajatcov.
Bojovníci z Azovstaľu sedia v autobuse neďaleko väznice v obci Olenivka v utorok 17. mája 2022. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Rusku začal súd s ukrajinskými vojakmi z pluku Azov. Za to, že bojovali, im hrozí doživotie

Vykonštruovaný súd? Viac než 20 ukrajinských vojakov, ktorí padli do ruského zajatia počas bojov na Ukrajine, predviedli pred súd na juhu Ruska, informuje TASR s odvolaním sa na správu agentúry AP.

Zajatí vojaci boli členmi pluku Azov, elitnej jednotky ukrajinskej armády, ktorá proti Rusom bojovala v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol na pobreží Azovského mora.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  2. Pravda sa raz ukáže
  3. Prečo ste ticho?

Rusom sa vzdali v Mariupole

Rusko obsadilo Mariupol vlani po trojmesačných ťažkých bojoch, v dôsledku ktorých z väčšiny tohto mesta zostali len ruiny.

Poslední ukrajinskí obrancovia Mariupola, ktorí sa zabarikádovali v tamojších oceliarňach, sa ruským jednotkám vzdali v máji 2022.

Pluk Azov bol ruskými úradmi označený za teroristickú skupinu, pripomína AP. Ukrajinskí vojaci čelia obvineniam z členstva v teroristickej organizácii a zapojenia sa do akcií, ktorých cieľom bolo zvrhnúť Ruskom podporované úrady v Doneckej oblasti. V prípade usvedčenia im hrozí väzenský trest v trvaní od 15 rokov po doživotie.

Osem žien, ktoré varili

Z dovedna 24 ľudí, ktorí pôvodne čelili týmto obvineniam, dvoch vymenili za ruských väzňov v rámci výmeny vojnových zajatcov. Zo zvyšných 22 obžalovaných je osem žien, ktoré údajne pracovali ako kuchárky pre členov pluku Azov, spresňuje AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Rusku začal súd s ukrajinskými vojakmi z pluku Azov. Za to, že bojovali, im hrozí doživotie

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php