eReport.sk
Vyjadrenie Maroša Žilinku
Ex ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS). Foto: tasr

Generálny prokurátor SR reaguje na Kolíkovu: Prestaňte si vaše emócie zamieňať s odbornou argumentáciou!


Vyjadrenie Maroša Žilinku. K bývalej ex ministerke spravodlivosti Márie Kolíkovej zo SaS, predtým Za ľudí, na seba nenechalo dlho čakať. Nielen ona ale celý klub hnutia sa rád naváža do Generálneho prokurátora SR. A to nielen na tlačových konferenciách, ale i na internete, pod jeho statusmi, ktoré zverejňuje na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politizácia trestného práva

Vyjadrenie Maroša Žilinku

Vám prinášame v plnom znení.

„K dnešnému slovnému útoku poslankyne Národnej rady SR Márie Kolíkovej na generálneho prokurátora SR:

Pani poslankyňa,

generálny prokurátor SR nenesie žiadnu zodpovednosť za legislatívny proces v Národnej rade SR a zákony ňou prijaté.

Vždy som pri výkone funkcie a ochrane zákonnosti postupoval a budem postupovať v súlade s platnými a účinnými právnymi normami.

Preto absenciu odbornej a vecnej argumentácie nenahrádzajte politickými a emotívnymi výzvami a zavádzajúcimi slovnými útokmi či obvineniami z nekonania generálneho prokurátora, ktoré sú v rozpore s realitou, a ktoré znižujú vážnosť prokuratúry a generálneho prokurátora v očiach verejnosti,“ uviedol na sociálnej sieti Generálny prokurátor SR.

Kolíková

Exministerka tvrdí, že generálny prokurátor sa tvári ako ochranca obetí trestných činov až po schválení zákona, no proti novele ani raz nevystúpil v parlamente.

„Vyzývam aj generálneho prokurátora, aby sa zodpovedne postavil k tomu, čo spáchal a urobil, keď nekonal. Potom, keď všetci vidíme, aký je zlý tento zákon, tak po funuse sa hlási k ochrane obetí trestného činu. Ja sa pýtam, kde bol pán generálny prokurátor, kde bol? Keď potom, keď je schválený zákon sa tu hlási, že ‚ja som tu ochranca obetí trestných činov. Keď bolo potrebné konať a prísť do parlamentu a tu vystúpiť, tak toho vôbec nebol schopný,“ uviedla.

Taktiež sa vyjadrila, že „Žilinka nerobí nič, len hmlu.“ Jej celé vystúpenie si môžete pozrieť tu.

Na brífingu podobné slová použila aj voči premiérovi. „Pán Fico, nebuďte zbabelec a neschovávajte sa za sukňu pani prezidentky. Nerobte hmlisté výzvy čo má prezidentka robiť. Ak sa tak ponáhľate a tvrdíte, že toto je dobrá zmena zákona, podpíšte ju a dajte ju pani prezidentke, aby mohla konať,“ odkázala mu.

Zdroj: Fb M. Žilinka, tasr, TK SaS

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Generálny prokurátor SR reaguje na Kolíkovu: Prestaňte si vaše emócie zamieňať s odbornou argumentáciou!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne