eReport.sk
Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS. Zdroj: tasr

Matovič podporí Dostálovho kandidáta! Šéf OKS: Bude z neho dobrý primátor Bratislavy

Koaličné hnutie OĽANO na čele s Igorom Matovičom podporí v kandidatúre na primátora Bratislavy v jesenných komunálnych voľbách prednostu staromestského miestneho úradu Martina Mlýneka. Pre TASR to uviedol predseda OĽANO pre Bratislavský kraj Ivan Kotúček. Mlýnek má pri kandidatúre podporu aj strán OKS, Nova a Zmena zdola.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi.
  2. Miroslav Heredoš
  3. Patrik Groma na archívnej snímke zo septembra 2018. Aj vtzedy bol kandidátom na primátora Žiliny.
  4. Šéf Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
  5. Na vodu vláda pozabudla?

„OĽANO sa v Bratislave prikloní ku kandidátovi strany OKS Martinovi Mlynekovi, ktorého podporuje aj Nova a Zmena zdola. Tak ako v každých komunálnych voľbách a v každom meste, dávame prednosť kandidátom, ktorí ponúkajú kvalitný program a vždy vo svojom verejnom živote presadzujú transparentnosť,“ skonštatoval Kotúček. Mlýnek pre TASR v auguste potvrdil, že zvažuje kandidatúru na primátora Bratislavy.

Dostál hovorí o alternatíve pre pravicového voliča

Predseda OKS a poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál v utorok na sociálnej sieti oficiálne oznámil Mlýnekovu kandidatúru na primátora Bratislavy. Podľa jeho slov má Mlýnek vo voľbách ponúknuť alternatívu pre pravicovo orientovaných voličov. „Pre tých, ktorí si uvedomujú potrebu zodpovedného hospodárenia samosprávy. Pre tých, ktorí nezdieľajú presvedčenie, že politici vedia lepšie ako ľudia samotní, čo je pre nich dobré, a preto majú právo o všetkom rozhodovať namiesto nich,“ poznamenal Dostál a v obsiahlom statuse doplnil: „Som presvedčený, že ak Martin Mlýnek dostane vo voľbách 29. októbra 2022 dôveru, bude z neho dobrý primátor.“

Zdroj: fb/ondrej.dostal.798

O zámeroch a plánoch by mal samotný kandidát informovať v septembri.

Proti Vallovi sa postaví aj starosta Kusý

Svoj post v tohtoročných voľbách chce obhájiť súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý je zároveň predsedom novej mestskej strany Team Bratislava. Tá spoločne so stranou SaS a hnutím Progresívne Slovensko vytvorila predvolebnú koalíciu. Kandidatúru ohlásil aj súčasný starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý je kandidátom strán Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí, KDH a hnutia Sme rodina. Kandidovať ako nezávislý chce niekdajší krajský predseda hnutia Republika v Bratislavskom kraji Miroslav Heredoš.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič podporí Dostálovho kandidáta! Šéf OKS: Bude z neho dobrý primátor Bratislavy

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti