eReport.sk

Všestranná sóda bikarbóna vám pomôže vyriešiť mnohé problémy

Neutralizujte pachy v chladničke

Foto: shutterstock

Otvorili ste chladničku a zarazil vás nepríjemný zápach? Je pravdepodobné, že niektoré jedlo v nej je už pokazené. Tento nepríjemný zápach sa môže šíriť ešte dlho po vyprázdnení chladničky a jej dôkladnom vyčistení. Našťastie sóda bikarbóna môže pomôcť osviežiť páchnucu chladničku neutralizáciou nepríjemného zápachu. Interaguje s časticami pachu, aby ich eliminovala, a nie iba maskovala ich vôňu. Naplňte pohár sódou bikarbónou a vložte ju do zadnej časti chladničky, aby ste neutralizovali nepríjemný zápach.

Osviežovač vzduchu

Foto: shutterstock

Nie všetky komerčné osviežovače vzduchu eliminujú nepríjemný zápach. Namiesto toho niektoré jednoducho uvoľňujú molekuly vône, ktoré ho iba maskujú. Menej ako 10% osviežovačov vzduchu vám navyše povie, čo obsahujú. To môže byť problém ak ste citliví na chemikálie, ktoré sa v nich nachádzajú. Sóda bikarbóna je vynikajúcou a bezpečnou alternatívou ku komerčným osviežovačom vzduchu. Interaguje s časticami pachu a neutralizuje ich.

Na vytvorenie domáceho osviežovaču vzduchu budete potrebovať:
• malý téglik
• 1/3 šálky sódy bikarbóny
• 10–15 kvapiek vašich obľúbených éterických olejov
• kúsok látky alebo papiera
• šnúrka alebo stuha
Do nádoby pridajte sódu bikarbónu a éterické oleje. Zakryte ho látkou alebo papierom a potom ho zaistite pomocou šnúrky. Keď vôňa začne slabnúť, pohárik pretrepte.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Všestranná sóda bikarbóna vám pomôže vyriešiť mnohé problémy