eReport.sk
Na Slovensku sa v sobotu o 7.00 h začali v poradí štvrté predčasné a celkovo deviate parlamentné voľby v ére samostatnej SR. Na snímke staršia obyvateľka Lendaku ide v voliť v kroji v predčasných parlamentných voľbách v obci Lendak 30. septembra 2023. Foto: tasr

Volebné komisie i polícia referujú: Hlasovacie miestnosti sa otvorili bez incidentov a načas!

Otvorenie volebných miestností v rámci predčasných parlamentných volieb sa zaobišlo bez incidentov. TASR o tom informovala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

„Polícia pri otvorení volebných miestností, ako aj prvú hodinu od začatia konania volieb nezaznamenala žiadne narušenie verejného poriadku,“ priblížila Hrabovská s tým, že polícia počas volieb úzko spolupracuje s volebnými komisiami. Polícia už skôr avizovala, že na zabezpečenie pokojného priebehu predčasných parlamentných volieb by malo dohliadať vyše 6500 policajtov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. voľby prieskum

Trojminútové oneskorenie

V Bratislavskom kraji sa sobotňajšie voľby do Národnej rady SR začali načas a bez problémov. „Nikto nenahlásil problém či zdržanie,“ informovali TASR zástupcovia okresnej volebnej komisie v Bratislave. V hlavnom meste môžu voliči hlasovať v 398 okrskoch.

Aj z okrskovej volebnej komisie v Malackách potvrdili bezproblémový začiatok vo všetkých 59 okrskoch. Regulárny začiatok volieb nič nenarušilo ani v 54 volebných okrskoch v obciach a mestách okresu Pezinok. Plynule sa začali aj voľby v okrese Senec, kde sa hlasuje v 76 okrskoch. „V jednom okrsku nám nahlásili približne trojminútové oneskorenie otvorenia volebnej miestnosti,“ dodali.

Veľký záujem v Dolnom Kubíne

Okresné volebné komisie v Žilinskom kraji nezaznamenali v sobotu ráno problémy pri otvorení volebných miestností pre parlamentné voľby. Vysoký záujem o voľby zaznamenali v sobotu ráno v Dolnom Kubíne. Martin Buzna z kancelárie vedenia mesta pre TASR uviedol, že v časti Záskalie sa pred volebnou miestnosťou tvorili rady. Podľa jeho slov zatiaľ „všetko beží plynule“.

V siedmich volebných obvodoch v Žilinskom kraji si voliči môžu vybrať nových poslancov do Národnej rady (NR) SR v celkom 714 okrskoch.

Košičania začali bez problémov

Sobotňajšie predčasné parlamentné voľby sa začali v Košiciach, ako aj v okrese Košice-okolie, bez problémov. Všetky volebné miestnosti otvorili načas. Pre TASR to potvrdili príslušné okresné volebné komisie (OKV). „Neevidujeme žiaden podnet, aby bolo hlasovanie oddialené, čiže máme za to, že všetky volebné okrsky boli otvorené včas,“ uviedla za OKV Košice Denisa Vargová Lukáčová. V územnom obvode mesta Košice je zriadených 193 volebných okrskov.

Všetkých 149 volebných miestností otvorili o 7.00 h aj v okrese Košice-okolie. „Zatiaľ nemáme žiadne informácie o komplikáciách. Všetko prebieha podľa zákona a v poriadku je to aj časovo,“ povedala predsedníčka OVK Košice-okolie Oľga Ballaschová.

V Bystrici sú pripravení aj na ľudí bez domova

Všetkých 78 volebných miestností v Banskej Bystrici, ktoré sú väčšinou v priestoroch základných škôl, sa v sobotu o 7.00 h otvorilo načas. Nikde doteraz nezaznamenali žiadne problémy.

V meste pod Urpínom môže hlasovať v predčasných parlamentných voľbách 61.571 ľudí, ktorí sú zapísaní v stálych zoznamoch voličov. Je v nich aj 2143 obyvateľov s trvalým pobytom „mesto Banská Bystrica“, ide najmä o ľudí bez domova alebo občanov bez trvalého pobytu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volebné komisie i polícia referujú: Hlasovacie miestnosti sa otvorili bez incidentov a načas!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php