eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Problémy pri otváraní volebných miestností neavizovali

Ministerstvo vnútra (MV) SR nemá avizované žiadne problémy, ktoré by bránili otvoreniu volebných miestností. Informovala o tom riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na MV SR Eva Chmelová.

Priblížila, že štátna volebná komisia zasadá od 9.00 h. Prvoradou úlohou komisie je zabezpečiť plynulý a nerušený priebeh volieb. „Má sa zaoberať aj podnetmi, ktoré prišli ako podozrenia z porušenia volebného moratória,“ dodala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. voľby prieskum
  2. Polícia, logo
  3. Na ilustračnej snímke referendový hlasovací lístok.

O priazeň voličov sa uchádza 25 subjektov

V parlamentných voľbách môže podľa odhadu Štatistického úradu SR voliť viac ako 4,3 milióna osôb. Pre približne 53.300 ľudí to budú vôbec prvé voľby, v ktorých budú môcť hlasovať. Občania môžu svoj hlas odovzdať v 5996 volebných miestnostiach. Otvorené sú v sobotu od 7.00 h.

O priazeň voličov sa uchádza 25 politických subjektov. Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. Po ich uzatvorení sa začnú spočítavať hlasy. Priebežné neoficiálne výsledky bude možné sledovať na weboch www.volbysr.sk aj na webe www.teraz.sk. Oficiálne výsledky budú známe až po tom, ako ich odobrí štátna volebná komisia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Problémy pri otváraní volebných miestností neavizovali

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php